AGD’den TFF’ye tepki: Sponsorlukları iptal edin

Türk milli takımlarının yemek sponsorluğunun İsrail’in en büyük destekçisi ve İsrail askerlerine yemek tedariki sağladığı kanıtlanan McDonald’s’ta olması tepkilere neden oldu. Türkiye Futbol Federasyonu, McDonald’s’ın kadın ve erkek milli takımların resmi sponsorluğu ve milli takımların ana sponsorluğunu 2026 yılına kadar uzattı.
Anadolu Gençlik Derneği, uzatılan sözleşme hakkında basın açıklaması yayınlayarak “TFF, Siyonist, soykırımcıların finansal destekçisi ile yaptığı sponsorluk anlaşmasından vazgeçmeli. Aziz milletimiz başta olmak üzere, mümessili olduğu spor camiasından özür dilemelidir” ifadelerini kullandı.
SİYONİSTLER KATLİAMLARINI SÜRDÜRÜYORAnadolu Gençlik Derneği’nin yayınladığı basın açıklamasında, “Filistinli kardeşlerimizin 75 yıldır maruz kaldıkları zulüm, kan ve gözyaşı yüz günü aşkındır şiddetini artırarak devam ediyor. Soykırımcı Siyonist terör örgütü İsrail, on binlerce çocuğu, kadını ve yaşlıyı gözünü kırpmadan şehit ediyor. Bütün dünyanın gözleri önünde, bir şehir, meşru bir ülke, içinde yaşayanlarla birlikte yerle bir ediliyor” denildi.
“ANLAŞMA, VİCDANLARDA DERİN YARALAR AÇMIŞTIR”Açıklamada, “Soykırımcı ve işgalci İsrail, bu mezalimi yaparken kan emici emperyalist ülkelerden ve iş birlikçi çok uluslu şirketlerden destek görüyor, propaganda gücü alıyor, finansman sağlıyor. Bu sermayesi kirli çok uluslu şirketler, Siyonist, soykırımcı ve işgalci İsrail, masum bebekleri öldürsün diye maddi destek vermeye devam ediyorlar. Bunu gören merhamet ve feraset sahibi insanlar, dünyanın dört bir yanında, boykotlarla işgalci İsrail’e destek veren firmalara karşı izzetli bir mücadele ortaya koyuyorlar. Hal böyleyken ve dahi direniş ve boykot ruhu kitlelere öz, şiar ve istikamet olmuşken, ülkemizin Futbol Federasyonu’nun, Siyonist soykırımcı İsrail’e açık bir şekilde finansman sağlayan ve hatta mali destekle yetinmeyip asker üniformalı işgalci teröristlere bilabedel yemek hizmeti sunan McDonald’s ile yaptığı, yenilediği sponsorluk anlaşması vicdanlarda derin yaralar açmış; inançlı yürekleri büyük bir sukutuhayale uğratmıştır” ifadeleriyle tepki gösterildi.
“BU ANLAŞMADAN VAZGEÇİLMELİ”“Sporun dostluk, kardeşlik ve birliktelik rolüne aykırı bir biçimde, zulmün doğrudan ve uzun yıllardır ortağı olan bir şirketle, yapılan bu anlaşma hiçbir gerekçeyle kabul edilemez” ifadelerinin yer aldığı açıklamada, “Bu bağlamda, Türkiye Futbol Federasyonu, zalim ile iş tutanın zalim olduğu hakikatini idrak etmeli ve bir an evvel, yapılan bu zulmün devamına hizmet eden, insanımızın vicdanını yaralayan, mesnetsiz ve manasız anlaşmadan vazgeçmeli ve başta aziz milletimiz olmak üzere; mümessili olduğu spor camiasından özür dilemelidir” denildi.

Yorum yapın