Halklar Mazlumların Yanında!

Bismillâhirrahmanirrahîm;
FİLİSTİN’İN İsrail tarafından işgali 76 yıl öncesine uzanıyor. Sapan taşları, sopalarla başlayan Filistin direnişi, 7 Ekim’de İsrail ve işbirlikçileriyle başa baş mücadele edebilecek noktaya ulaştı. Çıkar üzerine kurulmuş dünyada, ülkelerin yöneticileri, makamlarını korumak için, mazlumların yerine; güçlü görünen zalimlerin yanında yer aldılar.
Halkların kaybedecek şeyleri yoktu. Ruhlar, zalimlerin yanında bulunmaktan ıstırap duyardı. Kalpleri, katliamcı ve soykırımcı terörist İsrail’i desteklemeyi kaldıramadı. Zulüm şiddetini artırdıkça, dünya halklarında mazlumların yanında yer alanlar arttı. Halk ve yöneticiler karşı karşıya gelmeye itildi. Hükümetler halk desteğinden uzaklaştıkça iktidarlarından endişelendi. Yöneticilerden de, terör çetesine tepkiler yükselmeye başladı.
Avrupa Parlamentosu İrlanda Üyesi Mick Wallace, “Hükümetlerin aksine, Avrupa halkları Filistin’i destekliyor” (31.12.2023) gerçeğini anlattı. Gazze’nin 24 saat bombalanmasına İsrailli Vekil Ofer Cassif’in de yüreği dayanmadı. Terörist İsrail Hükümeti’nin “etnik temizlik ve soykırım yaptığını” (08.01.2024) itiraf etti. Hollanda bir tren istasyonuna Filistin’e destek için Filistin bayrakları astı. İngiltere ve Fransa’da “Özgür Filistin” söylemi yasaklanmışken, stat ve sokaklar Filistin bayraklarıyla doldu!
Ürdün’de halk Filistin’e destek için ayakta! BM Genel Sekreteri Guterres, Kızıldeniz’deki gerilimde İsrail’i suçladı. Şili Devlet Başkanı Gabriel Boric, Gazze’nin 1945’teki Berlin’den daha kötü olduğunu açıkladı. Kolombiya Başkanı Gustave Petro, “Filistin halkının Nobel ödülünü hak ettiğini” söyledi.
SİYONİZM TUZAĞI
SİYONİSTLERİN entrikalarını adı gibi bilen Erbakan Hoca, vefatı öncesi yaptığı son İran ziyaretinde, insanlığı tehdit eden bu sinsi yapının çalışma yöntemini; insanlık için tehlike oluşunu şöyle anlattı:
“Siyonizm timsaha benzer. Üst çenesi Amerika; alt çenesi AB; kuyruğu İsrail; gövdesi Müslüman ülkeler de bulunmak üzere; devlet idarecileri, medya, iş adamları, sanayicilerden oluşan işbirlikçilerdir.
Siyonizm; yalnız İsrail ve ABD demek değildir. Bütün bir timsah hepimizi avucunun içine almış, köle yapmış, Gazze’de çoluk çocuğu öldürüyor. Siyonizm budur.  Bu belâdan insanlığı nasıl kurtaracağız? “Büyük İsrail”, İsrail’in dinidir. Her İsrailli cumhurbaşkanının iki haritası vardır. 1. Duvardaki harita, 2. Kalbindeki harita. İsrail budur.
Müslümanlar olarak biz ne yapıyoruz? İslâm Konferansı toplandı. Konuşuyoruz, sonra nihai bildiri yayınlıyor, diyoruz ki: “ABD Irak’tan bir an önce çıkmalıdır.” Rockefeller bunu TV’den izlerken keh keh gülüyor, kahvesini yudumluyor; “Siz boş bildirilerle vakit kaybedip durun! Biz adım adım hedeflerimize yürüyoruz” diyor.
İran olarak; atom bombası, silâhlar üzerinde pek çok keşifler yapıyoruz, diye sakın kendinizi aldatmayın! Böyle giderseniz, 100 senede bile ABD, İsrail, AB’ye yetişemezsiniz! Ne olacak? Aklımızı başımıza alacağız. Bir tek çare vardır. Kur’an nizamına dayanan Yeni Bir Dünya kuracağız. 1996’da başbakandım. İlk ziyaretime ABD elçisi geldi. 6 şart sundu. Ben de onların bütün söylediklerinin tersini yaptım.”
MÜSLÜMANLAR BİRLEŞİN!
ERBAKAN Hoca, 42 yıllık siyasi mücadelesini Müslümanların “lider”; “öncü” olup her alanda “birlikte” hareket etmesi üzerine yaptı. Filistin mücadelesinin geldiği noktada bu “birlikte”liğin önemi daha da artmıştır. Görülüyor ki, Siyonizm hepimizi birer birer yutmak istiyor. Göz göre göre kendimizi tehlikeye atmak ne büyük zillet!
HAMAS’ın başlattığı Aksa Tufanı harekâtı, İsrail ve işbirlikçilerinin güçsüzlüğünü ortaya koydu. Onlar, İslâm dünyasının işbirlikçi yöneticilerinden güç ve cesaret alıyorlar. Gazze’deki 3,5 aylık direniş sonucu İsrail yenildi; cepheden çekildi. İsrailli yöneticiler birbirine girdi. İsrail Savaş Kabinesi ve ABD yönetimi “İsrail’in hezimetini; Filistin’le savaşı kazanamayacaklarını” kabullendiler. Şimdi birbirlerini suçluyorlar.
ABD eski Güvenlik Danışmanı John Bolton da İsrail’in hezimete uğradığını açıkladı. İsrail İç İstihbarat Servisi ŞİNBET’in eski Başkanı Amy Ayalon, yönetimdeki anlaşmazlığın “iç savaşa yol açabileceği” uyarısı yaptı. Şimdi Filistin’in işgalden kurtulması için güzel fırsatlar doğdu. Ey ümmetin acılarına duyarsız Müslümanlar! Onların kardeşleri! Hiç değilse ölümüne mücadele verenlere, “Yürü yiğidim!” demeyecek misiniz?
Filistin dünya denkleminin merkezidir. İşgal sona ermedikçe bölge huzura kavuşamaz. Bebek ve kadınlarla savaşılması, olayı “insanlık meselesi” haline getirmiştir. Siyonizm’in perişan olduğu bir dönemde medeni insanlar “işgal ayıbı”ndan kurtulmalıdır.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, yaşanan olaylar, sinsi planların devrede olduğunu gösterdi, diyerek çözüm sundu: “Böl, parçala, yönet’ taktiğine karşı; ‘birlik, kardeşlik, bütünlük’ şuuruyla hareket etmek tek kurtuluş reçetemizdir.”

Yorum yapın