İstanbul’da “NARKOGÜÇ-44” Operasyonu kapsamında zehir tacirlerine darbe: 52 şüpheli yakalandı!

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu ve uyarıcı madde satıcılarına yönelik gerçekleştirilen “NARKOGÜÇ-44” Operasyonu kapsamında “Sokak Satıcısı (Torbacı)” olarak tabir edilen 52 Sokak Satıcısı yakalandı. Bu yakalanan satıcılardan 50’si tutuklanırken, 2’si hakkında adli kontrol kararı verildi.
Ülkemizi zehir tacirlerinden ve sokak satıcılarından temizlemeye kararlı olduklarını dile getiren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyonlar hakkında yaptığı açıklamada; “Aydınlık geleceğimiz olan gençlerimizi zehirlemelerine asla izin vermeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
“OPERASYONLARDA ELE GEÇİRİLENLER”İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yaptığı tespit edilen, “TORBACI” olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik düzenlenen ve devam eden “NARKOGÜÇ-44” operasyonunda; Gençlerimizi zehirleyecek biçimde satışa hazır hale getirilmiş muhtelif miktarda skunk, metamfetamin, uyuşturucu hap ve kenevir, 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet hassas terazi ve çok miktarda döviz ve Türk Lirasına ele geçirildi.
“POLİSLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”Operasyonu gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebriklerini sunan Bakan Yerlikaya açıklamasının devamında; “Allah ayaklarına taş değdirmesin, zehir tacirlerine hayatı zehredeceğiz. Uyuşturucu tacirlerini teröristlerden farklı görmüyoruz, ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

Yorum yapın