Küba ve Venezuela’dan Siyonist İsrail’in Refah’a yönelik saldırılarına kınama!

Küba ve Venezuela, katil İsrail’in Gazze’nin Mısır sınırındaki Refah kentine saldırılar düzenlemesini sert bir dille kınadı.
1.4 MİLYON KİŞİNİN BOMBALANMASI YENİ SOYKIRIMIN KANITIKüba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez, sosyal medya hesabı X’ten yaptığı paylaşımında, “İsrail’in Refah’taki saldırısı, uluslararası hukuku ve insan haklarına saygıyı yok ediyor, ayrıca Filistin halkının öldürülmemesi için yapılan çağrılar da görmemezlikten geliniyor. 55 kilometrelik alanda yaşayan 1,4 milyon kişinin bombalanması, Gazze’deki yeni soykırımın kanıtı anlamına geliyor. ” dedi.
İSRAİL SİYONİZMİ UYGULAMAYA DEVAM EDİYORVenezuela Dışişleri Bakanlığı da katil İsrail’in Refah kentine saldırısına tepki gösterdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Venezuela, İsrail hükümetinin Gazze’deki Refah kentine yaptığı askeri saldırıyı ve eylemleri şiddetle kınıyor. İsrail’in yapmaya çalıştığı şey Siyonizm’i uygulamaya devam etmektir.” ifadeleri yer aldı.
SİYONİST SOYKIRIM Siyonist İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 12 bin 300’ü çocuk, 8 bin 400’ü kadın olmak üzere 28 bin 340 Filistinli şehit oldu, 67 bin 984 kişi yaralandı.
Enkaz altında halen binlerce şehit olduğu bildirilirken, uluslararası hukuk ayaklar altına alınarak halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.
Soykırımcı İsrail, işgal altındaki topraklardaki binlerce Filistinliyi alıkoyup hapsetti.
İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim 2023’ten bu yana İsrail güçleri ile yasa dışı Yahudi işgalci “yerleşimcilerin” saldırılarında 393 Filistinli hayatını kaybetti.

Yorum yapın