Staj ve Çıraklık Mağdurları, yalan haberlerle daha da mağdur ediliyor

Staj ve Çıraklık Mağdurları, yalan haberlerle daha da mağdur ediliyor. Özellikle sosyal medyada paylaşılan yalan bilgilerle umut verilen staj ve çıraklık mağdurlarının mağduriyeti giderilmediği gibi daha da artıyor. Son olarak bazı basın yayın organları, sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde yer alan ‘SGK’da Staj ve Çıraklık Mağdurları için EYT Toplantısı Yapıldı’ başlıklı haberler Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK) yalanlandı.
SGK’DA BU GÜNDEMLE HERHANGİ BİR TOPLANTI YAPILMADIHaberlere ilişkin kurumdan yapılan açıklamada, “Staj ve çıraklık mağdurları için EYT toplantısı düzenlendiğine” ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı, kurumda bu gündemle herhangi bir toplantı yapılmadığı bildirildi. “SGK’da Staj ve Çıraklık Mağdurları için EYT Toplantısı Yapıldı” başlıklı haberlerle ilgili açıklama yapma gereğinin oluştuğunu belirten açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Bazı basın yayın organları, sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde yer alan ‘SGK’da Staj ve Çıraklık Mağdurları için EYT Toplantısı Yapıldı’ başlıklı haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu gündemle herhangi bir toplantı yapılmamıştır.”
STAJ VE ÇIRAKLIK MAĞDURLARI MAĞDURİYETLERİNİN GİDERİLMESİNİ BEKLİYOREmeklilikte Yaşa Takılanlar ( EYT) yasasının çımasıyla milyonlarca vatandaş emekli oldu ancak 8 Eylül 1999 öncesi staj ve çıraklık sigortası başlatılanlar EYT düzenlemesinden yararlanamadı. Uzun süredir seslerini duyurmaya çalışan 1999 öncesi staj ve çıraklık sigortası olanlar aylardır iktidardan mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyor.

Yorum yapın