Toplu taşıma kullananlar dikkat! İstanbul’da o metrobüs durağı 45 gün boyunca kullanılamayacak

İstanbul’da Beşyol Metrobüs İstasyonu yaya üst geçidi yapımı, istasyon alanı düzenlemesi ve D-100 Karayolu yeniden dizayn edilmesi çalışmaları nedeniyle geçici bir süreliğine kapatıldı. Ulaşım ve Trafik Düzenleme Komisyonu’nun (UTK) kararıyla, 7 Şubat Çarşamba gününden (bugün) itibaren 45 gün boyunca kapalı olacak durak, yenileme çalışmalarının tamamlanmasıyla tekrar vatandaşların kullanımına açılacak.
Vatandaşlar durağın kapalı kaldığı süreçte, alternatif olarak Sefaköy ve Florya metrobüs istasyonlarını kullanabilecek. 
“İNSANLAR MAĞDUR OLACAK”Bu durumda mağduriyet yaşanacağını belirten Gülçin Doğu, “Burada özel bir okulda çalışıyorum. Her sabah bu eziyeti çekiyoruz biz. İster istemez işe geç kaldığım oluyor, köprünün durumundan kaynaklı. Her sabah çok büyük sorun yaşıyoruz. Bu durum 2 aydır bu şekilde neredeyse, bir de şimdi kapatılacağı söyleniyor o zaman durum nasıl olacak hiç bilmiyorum. İnsanlar mağdur olacak diye düşünüyorum. Ben zaten eski köprüyü kullanıyorum. Yenileme sürecinde eski köprüyü kullanamadığımda benim yürüme mesafem de uzayacaktır yani sıkıntı olacaktır ” ifadelerini kullandı.
“45 GÜN UZUN BİR SÜRE”Sürenin uzunluğuna dikkat çeken Tuğrul Gebeş ise, “Ordu’dan geldim. Burada diş teknisyeni olarak çalışıyorum. Metrobüsleri sürekli olarak kullanıyorum. Yenileme çalışmaları da başlamış, güzel olmuş. Beğendim, gayet memnunum. Burada çalıştığım için burayı sürekli olarak kullanıyorum. Yenileme çalışmalarından da haberim vardı. 45 gün sonra da bu durak çalışmaya devam edecek. Ben de şu an burayı yürüme yolu olarak kullanıyorum” ifadelerini kullandı. Yenileme çalışmalarının hızla tamamlanmasını istediğini kaydeden Aykut Taşova, “Sürekli olarak metrobüsü kullanıyorum.Biz de şu an ne yapacağız ? Sefaköy’ü kullanacağız artık. Oradan binip gideceğiz. 10 dakikalık bir yürüme mesafesi var. Yapacak bir şey yok yürüyeceğiz mecbur. 45 gün uzun bir süre o yüzden belediyemizin hızlı bir şekilde süreci tamamlamasını temenni ediyorum. Bu yenileme sürecinde ben de alternatif olarak İETT ve toplu taşıma araçlarını kullanıyorum. Bunları kullanmak 30-40 dakika daha uzun sürecek, bir süre böyle devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum yapın