Zam iptal edildi! Ankara’da simit 15 değil 10 liradan satılacak

Ankara’da simide gelen zam iptal edildi. Simit 15 değil 10 liradan satılacak.
Savaş Delibaş, AA’ya, Ankara’da simit fiyatlarını değerlendirdi.
Delibaş yeni yaptıkları değerlendirme sonucu Ankara simidine zam kararını iptal ettiklerini belirtti. 
Geçen hafta esnaftan gelen zam talebi sonucu zam yapma kararı aldıklarını belirten Delibaş, zammı geri çektiklerini şu ifadelerle duyurdu:
“Cuma günü Ankara simidinin satış fiyatının 10 liradan 15 liraya çıkmasına karar vermiştik. Daha sonra bir değerlendirme yaptık ve 15 liralık fiyatın yüksek olduğuna karar verdik. Bugün itibarıyla da zammın iptali kararını aldık. Ankara simidinin satışı 10 liradan devam edecek. Gücümüz yettiğince de 10 liradan satmaya devam edeceğiz.” 
MALİYETLER YÜKSEK, ESNAFIMIZA DESTEK VERİLİRSE ZAM YAPMAYIZDelibaş, “Daha önce Toprak Mahsulleri Ofisinden un desteği aldık ve bu dönemde 9 ay hiç zam yapmadık. Yine esnafımız desteklenirse bir sene de zam yapmayız. Bizim için önemli olan ham madde. Maliyetler yükselirse mecbur zam yapmak zorunda kalıyoruz. Destek alırsak biz de zam yapmayız.” dedi.
Esnafın kira sorunu yaşadığını belirten Ankara Simitçiler ve Pideciler Esnaf Odası Başkanı Savaş Delibaş, taban-tavan fiyat uygulaması talebinde bulundu.
Delibaş bazı açıklamalarının yanlış anlaşıldığını söylerek, “Bizim bazı sözlerimiz siyasi mecraya çekilmiş, bundan dolayı da özellikle devlet büyüklerimizden özür diliyoruz. ‘Bizim kendi esnaf teşkilatımız özür dilemeli.’ diye söylemek istemiştik ama sözlerimiz farklı anlama çekildi. Üzdüğümüz halkımızdan özür diliyoruz.” dedi.

Yorum yapın