Siyonist Rejim’in hayat damarları kesilmeli

İran İslam Devrimi Lideri Ayetullah Seyyid Ali Hamaney, İmam Humeyni Hüseyniyesi’nde Tahran Eyaleti Şehitleri Kongresi üyeleriyle görüştü.
Hamaney’in Tahran Eyaleti Şehitleri Kongresi üyeleriyle yaptığı görüşmede Filistin’e yapılacak destek ve Siyonist İsrail rejimine yönelik yaptırımları masaya yatırıldı.
İşte alınması gereken kararlara dair şunlar sıralandı:
– “Bazen İslam ülkelerinin yetkilileri (Gazze konusunda) yanlış bir tavır sergiliyor, çünkü onlar kendi kontrolleri dışında olan ve şeytani Siyonist düşmanın işgal ettiği Gazze’de ateşkes gibi konuyu gündeme getiriyorlar. Müslüman yetkililer kendi yetki alanlarıda olan konulara odaklanmalı.”- “İslam ülkelerinin yetkilileri Siyonist Rejim’in hayat damarlarını kesmeye öncelik vermeli. İslam ülkeleri Siyonist Rejim’le siyasi ve ekonomik ilişkilerini kesmeli ve bu rejime yardım etmemelidir.”- “İslam ülkelerinin yetkililerinin sergilediği yanlış tutuma rağmen Kur’an-ı Kerim’de işaret edildiği gibi Allah mü’minlerle beraberdir ve Allah’ın olduğu her yerde zafer vardır.”- ”Gazze halkının zaferi kesindir ve Yüce Allah bu zaferi çok uzak olmayan bir gelecekte İslam ümmetine gösterecek ve başta Filistin ve Gazze halkı olmak üzere tüm Müslümanlar büyük sevinç duyacaktır.”

Yorum yapın