Şanlıurfa’dan Ankara’ya kaçırılan köpeklerde hastalık çıktı! Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü açıklama yaptı

Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Şanlıurfa’dan Ankara’ya getirilen ve hastalık belirtileri görülen köpeklere ilişkin açıklamada bulundu.
Şanlıurfa’da 2 mahallede kuduz karantinası başladı! Valilik’ten sahipsiz köpek açıklaması
HASTALIKLI KÖPEKLER SALINMADIMüdürlük, getirilen köpeklerin bazılarında hastalık tespit edildiğini ve Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teslim edildiğini bildirdi.
Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün açıklaması şöyle:
“Bazı basın ve yayın kuruluşları ile sosyal medya platformlarında Şanlıurfa’dan yasadışı yollarla şehrimize gelen sahipsiz hayvanların salıverildiğine yönelik dezenformasyon içerikli yayın ve paylaşımlar yer aldığı görülmektedir. İlimizde bir klinikte tespit edilen ve bazılarında çeşitli hastalıklar olduğu anlaşılan bahse konu yavru ve yetişkin köpekler hayvan sağlığında görevli Veteriner Hekimlerimiz nezaretinde aynı gün Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teslim edilmiş ve müşahede altına alınmıştır. Ölü olduğu anlaşılan köpekler de incelenmek üzere il Müdürlüğümüz tarafından alınarak Etlik Veteriner Merkez Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir. Konuyla ilgili süreç İl Müdürlüğümüz tarafından tüm boyutlarıyla takip edilmektedir. İddia edildiği üzere hayvanların salıverildiği bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır.”

Yorum yapın