Brent petrol güne düşüşle başladı, varil fiyatı yüzde 0,86 düştü! Akaryakıta bir indirim gelir mi?

Brent petrolün varil fiyatı uluslararası piyasalarda düştü. Brent petrolün varil fiyatı uluslararası piyasalarda 82,17 dolardan işlem görmeye başladı. Araç sahipleri brent petroldeki düşüşün iç piyasada akaryakıt fiyatlarına indirim olarak yansıyıp yansımayacağını merak ediyor.
BRENT PETROL GÜNE DÜŞÜŞLE BAŞLADIBrent petrolün varili, uluslararası piyasalarda 82,17 dolardan işlem görüyor.
Dün 83,76 dolara kadar yükselen Brent petrolün varil fiyatı, günü 82,88 dolar seviyesinde tamamladı. Brent petrolün varil fiyatı, saat 09.36 itibarıyla kapanışa göre yüzde 0,86 düşüşle 82,17 dolar oldu. Aynı dakikalarda Batı Teksas türü (WTI) ham petrolün varili 77,93 dolardan alıcı buldu.
ARZDA ARTIŞ TALEPTE DÜŞÜŞ ÖNGÖRÜSÜFiyatlardaki düşüşte, dünyanın en büyük petrol tüketicisi ABD’deki petrol talebine ilişkin endişeler etkili oldu.
Amerikan Petrol Enstitüsü, ABD’nin ticari ham petrol stoklarının geçen hafta 2 milyon 480 bin varil arttığını öngördü.
Stoklardaki artış öngörüsü, ülkede talebin zayıfladığına işaret ederek fiyatları aşağı yönlü baskılıyor.
ABD Enerji Enformasyon İdaresi resmi stok verilerini gün içinde açıklayacak.
FED’İN FAİZ İNDİRİMİ BEKLENTİSİNDE BELİRSİZLİKABD Merkez Bankasının (Fed) bu yıl ilk faiz indirimini gerçekleştireceğine ilişkin iyimserlik sürerken, bir yandan Fed yetkililerinin faiz indirimine ilişkin aceleci davranılmaması gerektiğini vurgulamaya devam etmesi petrol piyasalarında talep endişelerini artırıyor.
Orta Doğu’daki gerilimin yol açtığı arz endişelerin azalması ve dünyanın en büyük petrol ithalatçısı Çin’in ekonomik görünümüne ilişkin belirsizlikler de petrol fiyatlarındaki hareketliliğin diğer nedenleri arasında yer alıyor.
BRENT PETROLDE DİRENÇ VE DESTEK BÖLGESİBrent petrolde teknik olarak 83,74 ile 85,46 dolar aralığının direnç, 82,02 ile 80,3 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.
22 MAYIS TÜRKİYE’DE AKARYAKIT FİYATLARINDA SON DURUM NE?Küresel gelişmeler brent petrol fiyatlarını direk etkilerken brent petrol fiyatlarındaki küresel dalgalanma yurtiçi benzin ve motorin fiyatlarını da doğrudan etkiliyor.
22 Mayıs’ta Türkiye içi akaryakıt fiyatları İstanbul için şu şekilde oldu:
Benzin litre fiyatı: 42.65 TLMotorin litre fiyatı: 40.17 TLLPG litre fiyatı: 20.97 TLGüncel akaryakıt fiyatları! Benzin ve motorin ne kadar oldu? 22 Mayıs 2024 fiyat listesi

Yorum yapın