Ankaralı berberden örnek davranış: Geçinemeyen emeklilere tıraş 50 TL!

Ankara Ulus’ta berberlik yapan Cesur Çabuk, 13 yıldır geçinemeyen emeklilere özel indirimli tıraş tarifesi uyguluyor.
50 TL’Yİ VERMEKTE BİLE ZORLANIYORLAR ONLAR BİZİM BAŞTACIMIZEmeklilerden 50 TL tıraş ücreti alan Berber Çabuk, şöyle konuştu:
“2011 yılında burayı açtığımda müşteri pahalılıktan dolayı içeri girmiyordu. Sonra emeklileri görünce dükkana ‘Emekli tıraşı 5 lira’ diye yazdım. Şimdi bütün emeklilerimize hizmet vermeye çalışıyoruz. Buradan tıraş olup giden bir başka emekli arkadaşına söylüyor. O şekilde devam ediyor. Zaten emekliler emekli maaşıyla geçinemiyorlar. İşin gerçeği, 50 lirayı vermekte bile zorlanıyorlar. Biz elimizden gelen desteği gösteriyoruz. Onları hiçbir zaman zor durumda bırakmıyoruz. 40 lirası, 30 lirası çıkarsa o kadarını alıyoruz. Onları memnun etmeye çalışıyoruz çünkü onlar bizim baş tacımız.
Seyyanen zammı emeklilere yapsınlar. Bunu bütün emekliler bekliyor, o zammı istiyorlar. Yoksa yok… Belki anlamışlardır.”
Çabuk’un dükkanında tıraş olan emekli ise “Cesur ağabeye çok teşekkür ederim. Bizler de emekli olduğumuz için sürekli buraya geliyoruz. Ben 7-8 senedir buraya gelirim, memnunum. Ellerine kollarına sağlık” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın