Rusya, Ukraynalı sivilleri vurdu: 4 kişi öldü çok sayıda kişi yaralandı

Rusya’nın 17 Şubat akşamı Ukrayna’nın Donetsk Oblastı’ndaki Kramatorsk ve Sloviansk’a yönelik düzenlediği hava saldırıları sonucu ölü sayısının 4’e yükseldiği bildirildi. Kramatorsk kentinde saldırının gerçekleştiği bölgedeki hasar görüntülendi.
Rusya dün gece Ukrayna’nın Donetsk Oblastı’ndaki Kramatorsk ve Sloviansk bölgelerindeki sivil yerleşim yerlerini hedef aldı.
Bölgeye gerçekleştirilen füze saldırıları sonucu enkaz altında kalan 4 kişinin hayatını kaybettiği belirlenirken 6 kişinin ise yaralandığı belirtildi. Ayrıca saldırının yapıldığı bölgeye giden yerel ekipler tarafından yapılan açıklamada, yıkıntılar arasında kalan Ukraynalı sivillere ulaşmak için çalışmalarını sürdürdüğü belirtildi.  
RUSYA 10 BİNİ AŞKIN UKRAYNALI SİVİLİ KATLETTİ24 Şubat 2022’de Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması sonrası başlayan savaşta Rus ordusu tarafından halkın direncinin kırılması için masum sivillerin ikamet ettiği yerleşim yerlerini hedef alıyor.  Rusya tarafından yapılan sivil katliamlarında bugüne kadar on binlerce Ukraynalı sivil hayatını kaybetti.
23 BİN UKRAYNALI KAYIPÖte yandan geçtiğimiz günlerde Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Ukrayna’da 23 bin kişinin ise kaybolduğunu açıklamıştı.

Yorum yapın