Gazze’de bozguna uğrayan işgalcide çatlak sesler artıyor… Katil günah keçisi arıyor

Katil İsrail, Gazze’de yaşadığı hezimetin acısını masum insanlardan çıkarmaya devam ederken, bir yandan da başarısızlığın faturasını keseceği bir “günah keçisi” arayışına girdi. Siyonistlerin Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi’nin operasyonel başarısızlıkların soruşturulması için askeri birimlere talimat verdiği belirtildi.
GENELKURMAY BAŞKANI’NDAN BAŞARISIZLIK iTiRAFIİşgalci İsrail’in ordu radyosu, Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi’nin 7 Ekim saldırılarıyla sonuçlanan operasyonel başarısızlıkların soruşturulması için askeri birimlere talimat verdiğini açıkladı.
SORUŞTURMA BİRKAÇ AY SÜRECEKHalevi’nin talimatı uyarınca ordunun operasyonlar direktörlüğü, Güney Komutanlığı, Gazze Tümeni ve Askeri İstihbarat Müdürlüğü’nün Birim 8200’ü de dâhil olmak üzere ilgili komutanlar, ay sonuna kadar ilgili birimlerinde soruşturmaya başlayacak. Soruşturmaların, Gazze Şeridi’ne saldırılar devam ederken yapılacağı için birkaç ay süreceği öngörülüyor.
İsrail Genelkurmay Başkanı Halevi, Kasım’da yaptığı bir  konuşmada, İsrail  ordusunun HAMAS’ın 7 Ekim 2023’teki  saldırılarında  başarısız olduğunu ve Gazze’ye saldırılardan  sonra her şeyin  soruşturulacağını ifade etmişti.

Yorum yapın