Saadet Partisi, adaylarına yönelik programlarını sürdürüyor

Saadet Partisi Genel Merkezi, yerel seçimler öncesinde adaylara yönelik çalışmalarına devam ediyor. Parti Genel Merkezi’nde “Aday Destek Merkezi” kurularak adayların seçim gününe kadar yürüttüğü çalışmaların takibi yapılırken, aynı zamanda da adaylara eğitimler sürdürülüyor. Eğitimlerde, adayların vatandaşlar karşısında atacağı adımlar, akademisyenler tarafından anlatılıyor. Yerel seçimlere 1,5 ay kadar bir zaman kalırken siyasi partiler çalışmalarına devam ediyor. Millî Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi ise tüm seçim noktalarında gösterdikleri adaylar için çalışmalarını sürdürüyor. Parti Genel Merkezi’nde “Aday Destek Merkezi” kurulurken adaylara her konuda destek çalışmaları devam ederken, aday eğitimleri ile de yürütülecek çalışmalar ile ilgili akademisyenler eğitimlerini sürdürüyor.
ADAYLAR, ÜÇ TEMEL BAŞLIKTA EĞİTİLİYORAday eğitimleri kapsamında Saadet Partisi Genel Merkezi’nde yerel yönetim adaylarına üç temel eğitim veriliyor. Eğitimler, siyasal iletişim becerileri, seçmen davranışları ve yerel yönetimlerin temel sorunları, siyasal söylem stratejisi başlıkları altında sürdürülüyor. Eğitimler, akademisyenler ve kamuoyu araştırmacıları tarafından verilirken, eğitimlerin ardından Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, adaylara Millî Görüş belediyeciliğinin geçmişinden örnekler vererek, Millî Görüş belediyeciliğinin temel prensiplerini aktarıyor.
EĞİTİMLER 3 MART’A KADAR DEVAM EDECEKEğitimler üç gündür devam ederken, üç günde 18 ilin il, ilçe ve belde başkan adayları eğitimlere katılım sağladı. Yaklaşık bin adayın eğitimlere katılması planlanırken, eğitimler 3 Mart’a kadar devam edecek.
“MESAJIN ORTAK DİLLE SAHAYA YANSITILMASI İÇİN BU PROGRAMI ORTAYA KOYDUK”Adaylara ilişkin yürütülen eğitim çalışmalarına yönelik açıklamada bulunan Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Sunar, her seçimin önemli olduğunu vurgulayarak, “Bu seçim, yerel yönetimlerin hangi zihniyet ile yönetileceğinin belirlendiği bir seçimdir. Siyaset bilme, bildirme ve ortak noktada buluşma zeminidir. Bilinenlerin paylaşılması, bildiklerinin aktarılması ve ortak mesajın ortak dille sahaya yansıtılması için; Millî Görüş’ün adamlarını, partimizin adaylarını, aday eğitim programı kapsamında genel merkeze davet ettik. Yerel siyasetin uzmanları ile akademinin uzmanlarını yerel yönetim, siyasal iletişim ve siyaset bilimi temelinde bir araya getirdik. Saadet Partisi olarak bilgiye, erdeme, değere, inanca ve hakikate dayalı siyaseti vazgeçilmezimiz olarak görüyoruz. Bu bakışla hazırladığımız yerel seçim beyannamemizi, manifestomuzu, iletişim perspektifimizi bir günlük eğitim programına dönüştürüp 81 il ve 922 ilçede toplam bin 391 seçim çevresinde aynı dille, aynı hedeflerle ve yerel dinamiklerle destek ve oy istemek için adaylarımız ile birlikte bir konsept ortaya koyduk” dedi.
ADAY EĞİTİMLERİ HEM EĞİTİM HEM DE ÜRETİM TOPLANTILARI OLMAKTASaadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun da tecrübelerini aktardığı bir program olduğunu ifade eden Sunar, programın önemli bir adım olduğunu ve önemli ‘haydi bismillah’ toplantıları olduğunu belirterek, “94 ruhunu ve aynı zamanda bedenini görmek isteyenler bu toplantılara katılabilirler. Çünkü o ruhu kuşananlar ve o bedeni yaşatanlar. Saadet Partisi’nde siyaset yapıyor ve Saadet Partisi adayı olarak sahaya çıkıyor. Bizim için de bu programlar yerel bilginin genel siyasete kazandırılması noktasında müthiş imkân ve fırsatlar oluşturdu. Her adayımız, yaşadığı yerin ve mensubu olduğu sosyolojinin hassasiyetlerini, beklentilerini büyük bir donanımla kuşanmış bir şekilde sahaya dönmektedirler. Bu bakımdan aday eğitimleri, hem eğitim hem de üretim toplantıları olmaktadır” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın