Staj ve çıraklık mağdurları Kartal’da miting düzenledi!

Uzun zamandır sesini duyurmaya çalışan staj ve çıraklık mağduru vatandaş bu kez İstanbul’un Kartal ilçesinde bir miting düzenledi. Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu üyeleri, haklarına sahip çıkmak ve staj-çıraklık dönemlerinin SGK başlangıcı olması talebiyle Kartal Meydanı’nda toplandı. Bir araya gelen kalabalık grup, çeşitli sloganlar ve dövizlerle donanmış bir şekilde seslerini duyurarak, mağduriyetlerinin giderilmesi için hükümetten adım atılmasını talep etti.
Staj ve Çıraklık Mağdurları, ellerinde Türk bayraklarıyla bir araya gelirken “Staj, çıraklık SGK başlangıcı olsun”, “Çocuk yaşta çalıştık sigortamızı isteriz”, “Derdimiz emeklilik değil haklarımızın iadesidir” ve “Staja adalet” yazılı pankartlarla yoğun bir talep ve protesto atmosferi oluşturdu. Mitingde konuşma yapan Federasyon Başkanı Murat Bal, mağduriyetlerinin çözümü için hükümete çağrıda bulunarak, “Bu yasayı buradan çıkaracağız” ifadelerini kullandı.
“BÜTÜN HAKLARIMIZIN KANUNİ OLARAK VERİLMESİ GEREKİYOR”Başkan Bal, yaptığı konuşmada, staj ve çıraklık süreçlerinde yaşadıkları mağduriyetin yasal bir çözümle giderilmesi gerektiğini belirtti. Öğrenci olmadıklarını, fiilen çalışarak maaş aldıklarını vurgulayan Bal, “Biz işçiyiz ve bu şekilde bütün haklarımızın kanuni olarak verilmesi gerekiyor” şeklinde ifadeler kullandı. Miting, bu güçlü açıklamaların ve çıkartıcı sloganların ardından sona erdi.

Yorum yapın