Taksim’de işyerine kurşun yağdırdı: Silahımı denemek istedim!

Olay, geçtiğimiz günlerde sabah saat 06.30 sularında İstanbul Taksim’de bulunan Mustafa Çelebi Mahallesi’nde yaşandı.
“BU NE YA HER YERDE POLİS VAR”Alınan bilgilere göre, 3 kişilik bir grup tekel bayisinden aldıkları alkolle sokaklarda dolaşmaya başladı. İddiaya göre sokakta alkollü bir şekilde dolaşan şahıslar, bir sokakta görev yapan polis memurlarını görünce “bu ne ya her yerde polis var” diyerek sinirlendi.  Sokaklarda dolaşmaya devam eden şahıslardan biri, kepengi kapalı olan bir işyerine silahla ateş açtı. Düzenledikleri saldırı sonrası şahıslar olay yerinden hızla kaçarken, sabah saatlerine işyerine gelen sahibi, kepenkteki kurşun izlerini görünce emniyete giderek şikayette bulundu.
“SİLAHIMI DENEMEK İSTEDİM”Polisler, şikayet üzerine harekete geçti ve Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalar sonucunda şahısların olay günü saat 23.00 sıralarında bir tekel bayisine gelip alkol aldıkları, ardından sokaklarda dolaştıkları ve semtten ayrılırken sokaktaki bir işyerine ateş açtıkları tespit edildi. Devam eden çalışmalarda şüpheli şahıslardan birinin Hakan A. (31) olduğu belirlendi ve Bağcılar’daki evinde polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.
Olay günü alkollü olduğunu ve olayı gerçekleştiren şahısların Cengiz K. (26) ve Şahin G. (37) olduğunu itiraf eden şüpheli, polis tarafından yapılan operasyonla Bağcılar’daki evlerinde yakalandı. Gözaltına alınan 3 şahsın ifadeleri alındıktan sonra adli işlemler başlatıldı. İşyerine ateş açan Cengiz K.’nin, sözlü ifadesinde “silahımı denemek istedim” dediği öğrenildi.
“51 ADET SUÇ KAYDI BULUNUYOR”Adliyeye sevk edilen ve toplamda 51 adet suç kaydı olan şahıslardan Cengiz K., “Genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak” ve “mala zarar vermek” suçlarından tutuklandı. Diğer iki şahıs ise savcılık talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı. Ayrıca olayda kullanılan silaha da el konuldu.
Olay anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Yorum yapın