Edirne’de 2024’te yakalanan kaçak göçmen sayısı 1452, tutuklanan göçmen kaçakçısı sayısı 33 oldu

Emniyet güçleri, Avrupa’ya sınır ilimiz Edirne’de bu yıl yasa dışı yollarla yurda girdiği tespit edilen 1452 kaçak göçmen yakaladı. İnsan kaçakçılığı iddiasıyla yakalanan 64 şüphelide 33’ü tutuklandı.
1453 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI, 33 GÖÇMEN KAÇAKÇISI TUTUKLANDIEmniyet güçleri, sınır kenti Edirne’de kaçak göçün önlenmesine yönelik hava destekli denetim ve kontrollerini 7 gün 24 saat sürdürüyor.
Edirne genelinde yapılan operasyon ve çalışmalarda yılbaşından bu yana 1452 kaçak göçmen yakalandı.
Göçmen kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla yakalanan 64 şüpheliden 33’ü tutuklandı. Kaçakçılıkta kullanıldığı tespit edilen çok sayıda araca el konuldu.
Edirne Valisi Yunus Sezer, düzensiz göçün engellenmesi için kent genelinde yoğun çalışmalar yapıldığını söyledi.
Düzensiz göçle mücadelede önemli adımlar atıldığını belirten Sezer, denetim ve kontrollerin 24 saat esasıyla yapıldığını ifade etti.
Çalışmaların aynı kararlılıkla süreceğini dile getiren Sezer, “Düzensiz göçle ilgili geldiğimiz nokta çok iyi. Cumhurbaşkanımızın, İçişleri Bakanımızın, bizlerin ve güvenlik güçlerimizin olağanüstü çabasıyla minimuma inmiş durumda. Çok sayıda göçmen organizatörü yakaladık, organizatörlerin kullandığı çok sayıda araca el koyduk. Düzensiz göçü bir hayli azaltmış durumdayız. Göçmen hareketliliği yüzde 95’in üzerinde azalmış durumda. Sıkı tedbirler devam edecek.” diye konuştu.

Yorum yapın