Bakan Işıkhan: “Öncelikli hedefimiz; madencilerimize, kardeşlerimize ulaşmak”

Erzincan’ın İliç ilçesinde bulunan maden ocağında meydana gelen toprak kaymasına yönelik Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan açıklamalarda bulundu.
Işıkhan açıklamasında olay gerçekleşince hemen harekete geçtiklerini belirterek , “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak olayın ortaya çıktığı andan itibaren Bakan Yardımcımız, 3 başmüfettişimiz ve 1 müfettişimizle olay yerine intikal ettik. Buradaki çalışmalarımıza destek vermeye çalışıyoruz.” ifadelerini dile getirdi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile birlikte bölgede incelemelerde bulunan bakan Işıkhan gazetecilere yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“Devletin tüm kurumları, kamu kurumları, AFAD başta olmak üzere İçişleri Bakanlığımız, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın tüm yetkilileri burada. Bu olayın daha iyi bir şekilde yönetilebilmesi için neler yapabiliriz noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Öncelikli hedefimiz; madencilerimize, kardeşlerimize ulaşmak. Özellikle madenci kardeşlerimizin aileleri ve yakınlarıyla bir araya gelmek ve yanlarında olmak için geldim. Daha sonra süreç nasıl işleyecekse işler elbette ama bizim bu noktada odaklanmamız gereken en önemli konu; şu an göçük altında kalan kardeşlerimize bir an önce ulaşmak.”

Yorum yapın