İspanya milletvekili Ione Balerra: Utanıyorum çünkü hükümetim İsrail’e karşı hiçbir sert adım atamıyor!

Hükümetinden utandığını dile getiren İspanya milletvekili Ione Balerra, “Utanıyorum çünkü Soykırım davasına hükümetim Güney Afrika’ya destek vermiyor çünkü korkuyor!” ifadelerinde bulundu.
“HÜKÜMETİN ABD’YE OLAN KÖLELİĞİNDEN UTANIYORUM!”Katıldığı bir konferansta Siyonist İsrai’in Gazze’de işlediği insanlık dışı saldırılar hakkında eleştirilerde bulunan İspanya’da sol görüşlü Podemos partisinin lideri İone Belarra, bu vahim olay karşında hükümetinin bir şey yapmadığından utanç duyduğunu dile getirerek şunları söyledi:
Açıkçası utanıyorum. Bu hükümetin ABD’ye olan köleliğinden utanıyorum. İsrail, 1,3 milyon Filistinlinin sıkıştığı Refah’a yeniden saldırı düzenleyecek ve hükümetim ABD önünde diz çöktüğü için İsrail’e karşı hiçbir sert adım atamıyor. Bu bir rezalet! İsrail’e silah satmayı bile bırakamadılar. Güney Afrika’nın davasına bile destek olamadılar. Yapılması gereken zor şeyleri savunan bir siyasi güce ihtiyacımız var ki bu da işin başında geliyor. Filistin’de gördüklerimizin soykırım olduğunu yüksek sesle ve açık bir şekilde söylemek için ve Netanyahu’yu olduğu yerde durdurmak için herkes gösterilere gitmek istiyor.

Yorum yapın