Herkes Fenerbahçe başkanlığı bekliyordu: Aziz Yıldırım’ın yeni projesi belli oldu!

Ünlü iş adamı ve 21 sezon boyunca Fenerbahçe Kulübü’nde başkanlık görevi yapan Aziz Yıldırım büyük bir projeye imza atıyor. Yıldırım, uzun zamandır savunma sanayiinde gerçekleştirdiği anlaşmalarla gündemden düşmek bilmiyor.
Aziz Yıldırım’ın sahibi olduğu  ve çok sayıda açık deniz karakol gemisi, karakol gemisi ve korvet üreten Dearsan Shipyard, ihracat faaliyetlerine devam ediyor.
Geçtiğimiz yıl Nijerya Deniz Kuvvetleri’ne 2 adet karakol gemisi ihraç eden Aziz Yıldırım, bu üretimlerinin neredeyse tamamını Tuzla’daki tersanesi sayesinde sağlıyordu.
Nijerya Deniz Kuvvetleri için üretilen Açık Deniz Karakol Botu OPV 76’nın ardından Dearsan, bu sefer de  Kazakistan için de savaş gemileri üretecek.
Ayrıca Türk dünyasıyla sağlanan ilk anlaşma bu değil. Aziz Yıldırım bir süre önce, Türkmenistan Donanması’na da 1 adet savaş gemisi üretmişti.
Dearsan Shipyard, resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Savunma Sanayimizin faaliyet alanlarında ülkemizi yurtdışında çeşitli ülkelerde başarıyla temsil eden Dearsan, çalıştığı projelere bir yenisini daha ekledi.17 Kasım tarihinde Dearsan olarak, Kazakistan Devlet Yetkilileri ile tersane yatırımı yapmak üzere bir sözleşme imzaladık.” denildi.

Yorum yapın