Devlet huzurevine nasıl başvurulur? Şartları

Devlet huzurevine başvurmak için alo 183 Sosyal Destek Hattı numarasını aramalısınız. Bu numarayı aradıktan sonra kendi adınıza ya da yakınınızda bulunan bir yaşlının adına huzurevi başvurusunda bulunabilirsiniz.
Huzurevine Kabul Edilme Şartları Nelerdir?Huzurevine kabul edilme şartları başlıca şunlardır:
60 yaşının üstünde olmakMedikal bir cihaz desteği olmadan yaşam faaliyetlerini sürdürebiliyor olmakBulaşıcı bir hastalığa sahip olmamakAlkol ya da uyuşturucu bağımlılığına sahip olmamakSosyal ve ekonomik açıdan yoksul olmakPsikolojik açıdan ileri seviyedeki bir davranış bozukluğuna sahip olmamak Devlet Huzurevi Fiyatları Ne Kadar?Devlet huzurevinde kalmak için herhangi bir ücret ödenmesi gerekmez. Devlet huzurevleri zaten yoksul vatandaşların kalabileceği bir yerdir. Bu yüzden devlet huzurevinde kalan vatandaşlar herhangi bir ücret ödemek zorunda değildir.
Devlet Huzurevleri Hangi İllerde Var?Devlet huzurevleri, her ilde bulunmaktadır. Ancak, bazı illerde özel huzurevi bulunmamaktadır.
İstanbul’da Özel Huzurevi Var Mı?İstanbul’da birçok ilin aksine çok sayıda özel huzurevi bulunmaktadır. İstanbul’da bulunan en ünlü huzurevleri şunlardır:
Huzurevleri Kurma ve Yaşatma Derneği İstanbul Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziKızılay Derneği Zeynep-Nedim Oyvar Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziKASEV Kadir Rezzan Has Öğretmen Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi İstanbul Huzur Hastanesi ve Dinlenme Evleri Vakfı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Vakfı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi Yapı Kredi Bankası Mensupları Yardımlaşma ve Emekli Sandığı Huzurevi Gönenli Mehmet Efendi İlim ve Hizmet Vakfı Silivri Akçil Kardeşler Huzurevi Galatasaraylılar Yurdu Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziAda Yaşlı Bakım MerkeziAkasya 2 Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziAktif Yaşlı Bakım MerkeziAltınçağ Yaşlı Bakım MerkeziAnadolu Park Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziAsude Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziAşiyan Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziAtaşehir Nezih Yaşlı Bakım MerkeziAvrasya Yaşlı Bakım MerkeziAvrupa Yaşlı Bakım MerkeziAy Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziÖzel Ay 2 Yaşlı Bakım MerkeziBizbize Çengelköy Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziÇağdaş Yaşlı Bakım MerkeziDerman Yaşlı Bakım MerkeziDemre Yaşlı Bakım MerkeziDenizpark Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziDiva Yaşlı Bakım MerkeziEski Dostlar Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziFerah Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziFulya Yaşlı Bakım MerkeziGöksu HuzureviGSM Boğaziçi Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziGSM Boğaziçi 2 Gülsuyu Şubesi Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziGülşah Yaşlı Bakım MerkeziIrmak Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkeziİkinci Bahar Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziKadıköy Yaşam Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziKadıköy Yaşam 2 Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziKandilli Sabanlı Yaşlı Bakım MerkeziKartal Anadolu Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziKivilcim Yaşlı Bakım MerkeziKonak Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziKoşuyolu Yaşlı Bakım MerkeziKumsal Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziLiman Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziLotus Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziMeva Yaşlı Bakım MerkeziMimoza ve Yaşlı Bakım MerkeziModa Nezih Yaşlı Bakım MerkeziNil Yaşlı Bakım MerkeziOdak Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziOlgun Yaş Huzurevi ve Yaşlı Bakım MerkeziOkyanus Yaşlı Bakım MerkeziValidebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevi

Yorum yapın