Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri’nde!

Dubai Uluslararası Havalimanı’nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, BAE Ekonomi Bakanı Abdullah bin Tuk el-Mari, Türkiye’nin Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tunçer, Dubai Başkonsolosu Onur Şaylan ve diğer yetkililer karşıladı.
İKTİDARDAN BAE’YE ÇIKARTMACumhurbaşkanı Erdoğan’a BAE ziyaretinde, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat eşlik ediyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geleceğin Hükümetlerini Şekillendirmek” temasıyla düzenlenecek Dünya Hükümetler Zirvesi’nin onur konuğu olacak.
Dünya Hükümetler Zirvesi, çeşitli ülkelerden devlet ve hükümet yetkilileri ile uluslararası kuruluş, özel sektör, akademi, sivil toplum, düşünce kuruluşu, medya temsilcileri ve iş insanlarını bir araya getiriyor.
Zirvede Erdoğan, ana konuşmacı olarak hitapta bulunacak.
Erdoğan’ın, BAE Devlet Başkanı Muhammed bin Zayid Al Nahyan başta olmak üzere katılımcı ülkelerden mevkidaşlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirmesi bekleniyor.

Yorum yapın