2024 EKPSS başvuruları başladı!

Her iki yılda bir düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) bu yıl 28 Nisan’da gerçekleşecek.
Bugün itibariyle başlayan sınav başvuruları 29 Şubat 2024 tarihine kadar devam edecek. Geç başvuru tarihi ise 7-8 Mart 2024 tarihleri arasında olacak.
EKPSS ÜCRETİ NE KADAR?Öte yandan EKPSS başvuru ücreti her bir aday için 370,00 TL olarak belirlendi.
Başvuru ücretinin 12 Şubat-1 Mart 2024 tarihleri arasında adaylar tarafından 75 TL’si yatırılacak. Geri kalan 295,00 TL ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her bir aday için ÖSYM hesabına yatırılacak.
BAŞVURUSU İÇİN GEREKEN BELGELERAdayların ÖSYM başvuru merkezine giderken aşağıda belirtilen belgeleri yanlarında bulundurmaları zorunludur (Başvuruda, fotoğrafsız kimlik belgesi kesinlikle kabul edilmeyecektir.):
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İl Müdürlüğünden alınmış aday ve görevli tarafından imzalanmış mühürlü Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi.Doldurulmuş 2024-EKPSS/Kura Aday Başvuru Formu ve Engel Bilgi Formu.Eğitim bilgileri MEB e-Okul, YÖKSİS veya ÖSYM arşivi kaynaklı olmayan adaylar için öğrenim durumunu gösterir belgeFotoğraflı Nüfus Cüzdanı veya fotoğraflı Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış fotoğraflı pasaportun aslı.

Yorum yapın