Trafik sigortasında ek maliyetlerle dikkat!

Ocak ve şubat aylarında trafik sigortasına uygulanan yüzde 10’luk iki zam, sigorta şirketlerinin taleplerini karşılamadı. Şirketler, prim sınırlarını çeşitli gerekçelerle aşmaya başladı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Komitesi Başkanı Levent Korkut,  “Şu an poliçeye erişim zor, acenteler bu konuda çok zorlanıyoruz. Günün sonunda bu sene vadesi gelen poliçeler için yenilenmeme yok. Sigorta Emeklilik ve Düzenleme Kurumu konusunda mutlaka kalıcı çözüm bulunmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.
İddialara göre, sigorta yapmak istemeyen şirketler teknik sorunları bahane ediyorlar. İnternet üzerinden teklif alamayan müşteriler ise doğrudan şirketleri arayarak bilgi almaya çalışıyorlar. Ancak bu durumda, ek teminatlar ve çekici hizmetleri için oldukça yüksek fiyatlarla karşılaşıyorlar.
Korkut, “Bir kısım şirketler çekici gibi şeylere fahiş fiyatta bir şeyler koyuyor. Şunun kamuoyu tarafından bilimesinde fayda var, kasım sonu itibariyle sektör 11 milyar lira zararda.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Öte yandan Mart ve nisan aylarında trafik sigortalarına yüzde 5 oranında zam yapılması planlanıyor. Ancak bu zam, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından iki katına çıkarılabiliyor.
(Kaynak: NTV)

Yorum yapın