Siyonist İsrail saldırısı: Emel Hastanesi’nde 17 kişi alıkonuldu! (8’i sağlık personeli)

İşgalci İsrail güçlerinin Gazze’deki masum sivillere ve sağlık personellerine yönelik saldırıları vahşet boyutuna ulaştı.
Siyonist İsrail askerlerinin Gazze’deki Emel Hastanesi’nden 8’i sağlık personeli 17 kişiyi alıkoyması, bölgede insani krizi derinleştirdi. Hastanede tedavi gören hastalar ve sağlık personelleri büyük tedirginlik yaşıyor.
Konu ile ilgili Filistin Kızılay’ından yapılan yazılı açıklamaya göre, Katil İsrail ordusu, Emel Hastanesine zorla girerek yaklaşık 10 saat süren bir baskın gerçekleştirdi. Bu süre içinde hastanede arama yaptığı, ekipmanlara zarar verdiği, sağlık personelini sorguya çektiği ve darp ettiği ifade edildi.
Baskında Kızılay çalışanları, hastalar ve refakatçilerin paralarını ve eşyalarını çaldığı, bilgisayar ve kablosuz iletişim cihazlarına el koyduğu aktarılırken, açıklamanın devamında ise, terörist İsrail güçlerinin, 4’ü doktor olmak üzere Kızılay’a bağlı 8 sağlık personeli, 4 yaralı ve 5 refakatçiyi alıkoyduğu belirtildi.
Filistin Kızılayından daha önce yapılan açıklamada, Emel Hastanesi’nin 19 gündür kuşatma altında olduğu ve işgalci İsrail güçlerinin, hastane binasını doğrudan hedef aldığı belirtilmişti.

Yorum yapın