Bakan Özdemir Göktaş, Aile Destek Programı ödemelerinin yatırılacağını duyurdu!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını ve bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapılacağını açıkladı.
“BUGÜNE KADAR 68,3 MİLYAR TL DESTEK SAĞLANDI”“Büyüyen ve gelişen ülkemizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanan Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı’nda bu ayki ödemeyle birlikte bugüne kadar hanelere toplam 68,3 milyar TL destek sağladıklarını söyledi.
“BU AY TOPLAM 4  MİLYAR TL ÖDEME YAPILACAK”Düzenli bir şekilde mevcut sosyal yardımlardan yararlanan hanelerin yanında herhangi bir dezavantajı olmaması sebebiyle düzenli sosyal yardımdan yararlanamayan haneleri de sadece gelir kriteri üzerinden Türkiye Aile Destek Programı’na dâhil ettiklerini ifade eden Bakan Göktaş, “Bakanlık olarak gelişen ve değişen hayat şartlarını göz önünde bulundurarak sosyal yardım programların etkinliğini artırıyoruz ve sosyal yardımlarımızı bütüncül bir şekilde uyguluyoruz. Vatandaşlarımız arasında hiçbir ayrım yapmadan eşit ve adil hizmet prensibiyle toplumun tüm kesimlerine arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağımız ile ulaşıyoruz” şeklinde konuştu.
Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere her ay düzenli destek sağladıklarını söyleyen Bakan Göktaş, “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Türkiye Aile Destek Programı ödemelerini hesaplara yatırıyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaç sahibi hanelerimize bu ay toplam 4 milyar TL ödeme yapacağız” dedi.

Yorum yapın