Gençler merakla bekliyordu! Faizsiz evlilik kredisi için başvuru tarihi açıklandı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, gençlerin merakla beklediği faizsiz evlilik kredisi için başvuruların başlayacağı tarih olarak deprem bölgesinde 15 Şubat’ı açıkladı.
Göktaş yaptığı açıklamada “İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonuna başvuruları 15 Şubat’ta almaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.
150 BİN TL FAİZSİZ KREDİ VERİLECEKCumhurbaşkanlığı kararı ile belirlenen uygulama kapsamında, Aile ve Gençlik Fonu aracılığıyla yeni evlenecek gençlere 150 bin lira tutarında faizsiz kredi verilecek. Kredi, ilk 2 yıl ödemesiz olacak ve 4 yılda geri ödeme şartıyla sunulacak.
BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILACAKBaşvuruların internet üzerinden yapılacağı fonun yönetim kurulu, 5 kişiden oluşacak ve kararlar oy çokluğuyla alınacak. Fon’un yönetim kurulu, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısından oluşacak.

Yorum yapın