64 yaşında inşaat ustasının sitemi: Yaşama hakkım yok mu benim?

Sokak röportajında mikrofon uzatılan 64 yaşındaki çalışmaya mecbur bırakılan bir vatandaşın sitem dolu sözleri, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumdan dolayı yaşanan zorlukları gözler önüne serdi.
“BÖYLE BİR YAŞAM BİÇİMİ OLABİLİR Mİ?”Sosyal medyada gündem olan bir sokak röportajında ülkedeki ekonomik şartların ağırlığından dolayı 64 yaşında çalışmak zorunda olan inşaat ustası kendisine yöneltilen mikrofona şöyle konuştu:
“Ben 64 yaşındayım, emekli olduğum halde halen çalışıyorum. Eşimde çalışıyor, bende çalışıyorum, evladımda çalışıyor. Üç kişi ancak kendimizi idare ediyoruz. Bu kadar ağır yaşam şartlarını fark etmeyen insan, beyinsiz insandır. Asıl biziz onlara oy verip de oraya getiren. Anlayan anlasın, anlamayanda zin kafalılar gibi otursun! Yaşama hakkım yok mu benim, yaşama hakkı vermiyor musun bana? Milyonlarca ev yaptım, kendime ev yapamadım. Nasıl yaşam bu? Böyle bir yaşam biçimi olabilir mi””USTA OLMAYANLARI USTA YAPTILAR”Yıllarca emek vererek çalıştığını söyleyen inşaat ustası konuşmasının devamında “40 senelik ustayım, beni usta olarak göstermediler. Sahte bir adamın bonservisini kabul ederek usta olmayan adamları usta yaptılar, ben orada işçi olarak emek verdim” ifadelerinde bulundu.

Yorum yapın