Saadet’in Dulkadiroğlu adayı, Murat Kozalak

Saadet Partisi Dulkadiroğlu Belediye Başkan adayı Murat Kozalak’ın ve projelerinin tanıtıldığı programa çok sayıda vatandaş katıldı. Jeoloji, inşaat ve makine alanlarında ayrı ayrı mühendisliği olan Murat Kozalak, 6 Şubat depremlerini hatırlatarak, Kahramanmaraş’ın hak ettiği Millî Görüş Belediyeciliğine kavuşacağını belirtti.
“ŞEHRİMİZİ TEKRAR AYAĞA KALDIRACAĞIZ”6 Şubat 2023’te gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümünün yaklaştığını hatırlatan Saadet Partisi Dulkadiroğlu Belediye Başkan adayı Murat Kozalak, “Yaşamış olduğumuz büyük Kahramanmaraş depreminde aramızdan ayrılmış olan tüm deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına sabırlar diliyor, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Kaderine terk edilmiş olan bu güzel ilçemde hâlâ yıkımlar bitmedi. İnsanlarımıza kalıcı konut ve barınma imkânı, hala sağlanamadı. Şu gün olmuş hemşerilerimiz konteynırlarda, zorlu kış şartlarında yaşamaya devam ediyorlar. İlk iş olarak hızlı bir şekilde kentsel dönüşüm ve yerinde dönüşüm projeleriyle Dulkadiroğlu’nu, tarihine uygun şekilde inşa edeceğiz yıkılan şehrimizi bir an önce imar edip, ilçemizi hep beraber el ele vererek inşaallah tekrar ayağa kaldıracağız” diye konuştu.
“DURMADAN, YORULMADAN ÇALIŞACAĞIZ”Murat Kozalak, “Kapımız her zaman açık olacak. Sizler de göreceksiniz ki; belediyeyi kazandığımızda, Kapımıza ‘rüşvet alan da veren de melundur’ tabelasını asacağız. Özellikle belediyemiz de ve genelde tasarruf tedbirlerini alarak işe başlayacağız. Gençlerimizin kendilerini ifade edebilmeleri için gençlerden oluşan bir konsey oluşturacağız. Gençlerimize kabiliyetlerine göre istihdam alanları oluşturmak için çalışmalar yapacağız. Şehrimizi yaşanabilir medeniyetler şehri haline getirmek, hak ettiği yatırımları alabilmek ve de şehrimizi ayağa kaldırmak için çalışacağız.  Yaralarımızı hep beraber sarabilmek, etkin ve güçlü kadrolarımızla birlikte, 63 gün sonra, 31 Mart’ta rabbim nasip ederse, belediyeyi kazanacak ve ilçemizi tekrardan ayağa kaldırmak için durmadan yorulmadan çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın