Karamollaoğlu hakkında asılsız söylemde bulunan Mehmet Ceylan adaylıktan çekildi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na 18 Ocak’ta iftira attıktan sonra teşkilatlar ve kamuoyu tarafından büyük tepki çeken İYİ Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan ‘sağlık sorunlarını’ gerekçe göstererek 31 Mart yerel seçimlerinden çekildiğini açıkladı.
Ceylan adaylıktan çekilme açıklamasında, “Meral Akşener’in de iznini alarak bu kutsal görevimden çekilmek zorunda kaldım.” ifadelerini kullandı.
İYİ Partili Mehmet Ceylan, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’na yönelik asılsız söylemleri sonrası başta Saadet Partisi yönetimi olmak üzere kamuoyundan büyük tepki çekmişti.
Parti Sözcüsü Birol Aydın yaptığı açıklamada, “Milli Görüş, Cumhuriyetimizin en önemli kurucu iradelerindendir. Genel Başkanımız Sn. Temel Karamollaoğlu’nun Sivas’ta ortaya koyduğu, bugün bile hayırla ve özlemle yâd edilen belediyecilik anlayışı ise bunun ispatıdır! 96-97 yıllarında koalisyon ortağı olduğumuz, daha birkaç ay evvel işbirliği yaptığımız bir siyasi partinin Genel Başkanına karşı alçakça bir iftirada bulunmayı soysuzluk kabul ediyoruz! İktidarın ajansıyla çalışıp, iktidarın ajandasına göre iş tutanlara söyleyecek çok sözümüz var; ancak böyle bir şerefsizlik karşısında söz söylemek, sözü ziyan etmektir! Apaçık bir yalanla Genel Başkanımızı hedef alan İYİ Parti Sivas Belediye Başkan Adayı olan zâtın hadsizliğini başta İyi Parti’ye gönül veren vatandaşlarımıza, sonra değerli Sivaslılara ve aziz milletimize havale ediyoruz.” demişti.

Yorum yapın