Yılmaz Akçil kimdir?

AYM üyesi seçilen Yılmaz Akçil kimdir? Nerelerde görev almıştır? İşte Yılmaz Akçil hakkında merak edilenler…
YILMAZ AKÇİL KİMDİR? Yılmaz Akçil, Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde 1968’de doğdu.
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1989’da mezun olan Akçil, Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında “Türk İdari Yargısında Yürütmenin Durdurulması” başlıklı tez çalışmasıyla yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Akçil, Sivas ve Mersin Vergi Mahkemesi Üyeliği, Erzurum İdare Mahkemesi Üyeliği ve Erzurum İdare Mahkemesi Başkanlığı, Erzurum Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulundu.
2011’de Danıştay Üyeliğine seçilen, 2014-2018 yılları arasında Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı görevini yürüten Akçil, 2018’de Danıştay Onuncu Daire Başkanlığına seçildi. Akçil, evli ve 4 çocuk babası.
Isparta Gönen Öğretmen Lisesini bitirdi.
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1989 yılında mezun oldu.
Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında “Türk İdari Yargısında Yürütmenin Durdurulması” başlıklı tez çalışması ile yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Sivas ve Mersin Vergi Mahkemesi Üyeliği, Erzurum İdare Mahkemesi Üyeliği ve Erzurum İdare Mahkemesi Başkanlığı, Erzurum Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulundu.
25.02.2011 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçildi.
27.02.2014-09.07.2018 tarihleri arasında Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı görevini yürüttü.
17.12.2018 tarihinde Danıştay Onuncu Daire Başkanlığına seçildi.
Akçil, evli ve dört çocukludur.

Yorum yapın