“Yemeyeceksin, yedirmeyeceksin!”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5’te Mustafa Yılmaz’ın hazırlayıp sunduğu “Gündem Türkiye” programında, önemli değerlendirmelerde bulundu. Merkez Bankası’nın faiz artırımı kararını değerlendiren Karamollaoğlu, “Türkiye’nin ekonomisi düzelmeden faiz düşmez. Bunlar, tersten gidiyor. Biz faizi düşürebilirsek ekonomi düzelebilir. Yok, bozuk ekonomi ile bu iş düzelmez. Bunu bilmeleri lazım yani bu iş ekonomi politikalarının düzelmesi ile ilgili bir konu” dedi.
“Söylemesi çok basit ama icraatta karşına milyarlar çıkıyor”Millî Görüş belediyeciliğine de dikkat çeken Karamollaoğlu, Millî Görüş belediyeciliğinin öncelikli meselesinin “yemeyeceksin, yedirmeyeceksin” olduğunun altını çizerek, “Birinci mesele iyi niyettir. Yemeyeceksin, yedirmeyeceksin. Bu söylemesi çok basit ama icraatta karşına milyarlar çıkıyor, bir kısmı da şöyle harcansa ne olur demek çok kolay. Ama bunun tamamını, bir lirasını bile kendi şahsi menfaatlerin için veya bir grubun menfaati için kullanamazsın” dedi.
“TABANIMIZ SADECE GÖNÜL VERMEDİ, EMEĞİNİ DE VERDİ”İktidarın son zamanlarda sık sık dile getirdiği “94 ruhu” sözüne değinen Karamollaoğlu, “İstanbul bizim için önemli idi ama İstanbul’da buna rağmen yüzde 40-50’lik bir oranla kazanmadık, oylar dağıldı. Cenab-ı Hak lütfetti, biz böylece İstanbul’u kazanmış olduk. Önemli bir adımdı ama İstanbul’u kazanmak aslında Türkiye’ye damga vurmak manasına geliyor. İstanbul’dan sonra bizim açımızdan zor olan yer Ankara idi. Ankara’da hakikaten çok ciddi bir gayret gösterildi ve biz Ankara’yı kazandık. Bir başka husus, tabanımız bize sadece gönül vermedi, aynı zamanda emeğini de verdi” diye konuştu.

Yorum yapın