SP Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın, seçim çalışmalarına devam ediyor

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan adayı Abdullah Akın, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Sivil toplum kuruluşu ziyaretleri ile çalışmalarına devam eden Akın, Hizmet-İş Sendikası Başkanı Mustafa Bahçeci, Bingöllüler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Barhturmuş ve Hankendililer Derneğini ziyaret ederek Elazığ üzerine yapacağı projeler ile ilgili detayları paylaştı. Elazığ’a Milli Görüş belediyeciliği yakışır söylemi ile yola çıkan Akın, çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor.
“ELAZIĞ’I KALKINDIRMAK İÇİN AYAKLARI YERE BASAN PROJELERE İHTİYACIMIZ VAR VE BİZ BU PROJELERİ HAZIRLADIK”Ziyaretlerinde açıklamalarda bulunan Akın, “Belediyecilik kanunda madde 14’te görev ve yetkiler yazılırken, belediyenin imardan, sudan, yoldan, kanalizasyondan, gençlik ve spordan, yurtlardan ve diğer taraftan ilin ekonomisinden de sorumlu olduğunu açıkça belirtiyor. Şimdi baktığımız zaman ilimizde 30 bin işsiz var. Yine mahallelerimizin hepsi yıkılmış, kentimiz boşalmış, ticaretimiz çökmüş. Nüfusun yığıldığı yerlerde ulaşım sorunu var. Her yağmurda evlerimizi su basıyor. Dolayısıyla bizim bu sorunları çözebilmemiz için vatandaşın üzerinden bu sıkıntıları kaldırabilmemiz için ayakları yere basan projelere ihtiyacımız var. Biz bu projeleri hazırladık” dedi.
“EN DÜŞÜK BELEDİYE İŞÇİ MAAŞLARINI 40 BİN LİRA YAPACAĞIM”Seçim ziyaretleri kapsamında Hizmet-İş Sendikası Başkanı Mustafa Bahçeciye yaptığı ziyarette değerlendirmelerde bulunan Abdullah Akın, “Muhterem Hizmet-İş Sendikası Başkanı Sayın Mustafa Bahçeci’ye misafirperverliğinden dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum. Açıkça ifade etmeliyim ki kendi çalışanından sıkıntıyı kaldırmayan bir belediye kendi memleketinden de sıkıntıyı kaldıramaz. Bundan dolayıdır ki belediye başkanı olursam derhal en düşük belediye işçi maaşlarını 40 bin lira yapacağım. Çalışanımızı enflasyona ezdirmeyeceğim. Ayrıca EBUAŞ personellerinin sendikalı olmasını sağlayacağım. Bunun buradan müjdesini vermek isterim” dedi.
 

Yorum yapın