CENTCOM güncelledi! İHA saldırısında ölen Amerikan askeri sayısı 3, yaralananların sayısı en az 34 oldu

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), ABD üssüne yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı. CENTCOM’un açıklamasında yaralı sayısı ve saldırının gerçekleştiği yer bilgileri güncellendi.
ÖLÜ ABD ASKERİ SAYISI 3, YARALI ABD ASKERİ SAYISI EN AZ 34ABD üssüne yapılan insansız hava aracı (İHA) saldırısında 3 ABD askeri öldü. CENTCOM, Ürdün-Suriye sınırındaki ABD üssüne yapılan saldırıda yaralı sayısının 34’e çıktığını duyurdu.
Açıklamada, Ürdün’ün kuzeydoğusunda, Suriye sınırına yakın bir üsse düzenlenen tek yönlü İHA saldırısında 3 ABD askerinin öldüğü tekrarlanırken, yaralanan ABD personelinin sayısının ise 25’ten en az 34’e yükseldiği belirtildi.
Yaralanan 8 personelin daha üst düzey bakım için Ürdün dışına tahliye edildiği ancak durumlarının stabil olduğu kaydedilen açıklamada, üsteki diğer personelin değerlendirilmesi devam ettiğinden yaralı sayısında “dalgalanma” beklendiğine işaret edildi.
Açıklamada, “Saldırı, Ürdün Savunma Ağı’nın 22. Kule’sinde bulunan lojistik destek üssünde meydana geldi. Üsse konuşlandırılan yaklaşık 350 ABD Ordusu ve Hava Kuvvetleri personeli, DEAŞ’ın kalıcı olarak yenilgiye uğratılması için koalisyona destek de dahil olmak üzere bir dizi kilit destek işlevini yürütüyor.” ifadeleri paylaşıldı.

Yorum yapın