Burak Yılmaz: Bu ligde her puanın çok değeri var

Kayserispor Teknik Direktörü Burak Yılmaz, berabere kaldıkları Antalyaspor maçı sonrası RHG EnerTürk Enerji Stadı’nda düzenlene basın toplantısında “Bu ligde her puanın çok değeri var, her mevkiye oyuncu isterim” diye konuştu.
İlk devreye istedikleri gibi iyi başladıklarını ve gol pozisyonları da bulduklarını ancak değerlendiremediklerini söyleyen Yılmaz, gol ararken geçişten gol yediklerini dile getirdi.
Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bunu da çalışmamız ve geliştirmemiz lazım. Beraberliği yakalayacak pozisyon bulmuşken yine atamadık ve devreye mağlup olarak girdik. Oyuncularımız ikinci devre gereken reaksiyonu gösterdi. Onlara teşekkür ediyorum. Onlara da bu yakışır. 1-1’i yakaladık. Galip gelecek pozisyonları da bulduk ama ne yazık ki değerlendiremedik. Uzun bir aradan sonra puan aldık. Bu yönden biraz sevindirici olsa da kazanamamaktan dolayı üzgünüz. Çünkü kazanacak yeterince pozisyon bulduğumuzu düşünüyorum. Daha iyi olacağız. Çok çalışacağız ve çok tekrar yapacağız. Bu ligde her puanın çok değeri var. Bugünkü maçtan kurtulup Gaziantep maçına hazırlanacağız.””Her mevkiiye oyuncu isterim”Bir gazetecinin, “Hangi mevkiilere transfer düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine Yılmaz, buna mevki olarak bakmadığını söyledi.
Şu anda çok değerli bir oyuncu grubu olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Tabii ki transfere ihtiyacımız var. Mevki belirterek onları kırmak ya da üzmek, yetersiz olduklarını düşünmelerini istemem. Ben her mevkiye oyuncu isterim. Küçük de olsa transfer tahtasını açamama gibi bir olayımız da var. Benim için en değerli oyuncu, kendi elimde olan oyuncumdur.” diye konuştu.

Yorum yapın