Siyonist İsrail’de yapılan korkunç anket! İsraillilerin yüzde 90’ı Filistinlilere soykırım yapılmasını “haklı” buluyor

Tel Aviv Üniversitesi bir anket yaptı. Ankete göre, işgalci İsraillilerin yüzde 90’ı Gazze Şeridi’nde katledilen ve yaralanan Filistinlilerin “tamamen ya da kısmen haklı gerekçelerle” katledildiğini savunuyor.
İŞGALCİ İSRAİLLİLER SOYKIRIMI SAVUNUYOR605 işgalci İsrailli ile 8-15 Ocak tarihleri arasında Siyonist İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırılarına ilişkin yapılan anketin sonuçları kan dondurdu.
Ankete katılanların yüzde 90’ı Siyonist İsrail ordusunun Gazze’deki Filistinlileri “tamamen ya da kısmen haklı gerekçelerle” öldürdüğünü ve yaraladığını savundu.
GAZZE’DE YENİ İŞGAL BİRİMLERİ KURULMASINI DA DESTEKLİYORLARİsraillilerin yaklaşık yüzde 53’ü abluka altındaki Gazze Şeridi’nde yasa dışı Yahudi yerleşim yerlerinin kurulmasını desteklediğini söyledi.
Ankete katılanların yüzde 58.5’i Gazze Şeridi’nin kontrolünün İsrail’in elinde olması gerektiğini, yüzde 27.1’i kontrolü uluslararası bir gücün, yüzde 5.8’i ise Filistin Yönetiminin sağlaması gerektiğini savundu.
İsraillilerin yüzde 27’si Bağımsız bir Filistin Devleti’nin kurulmasını desteklediklerini, yüzde 66’sı ise bu fikre karşı olduklarını belirtti.
İŞGALCİ İSRAİL ORDUSUNUN ÇOK AZ GÜÇ KULLANDIĞINI SAVUNANLARIN ORANI YÜZDE 43.3Ankete katılan İsraillilerin yarısından biraz fazlası İsrail ordusunun saldırılarında “uygun güç” kullandığını savunurken, yüzde 43.4’ü ise ordunun “çok az güç” kullandığını öne sürdü.
Siyonist İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’nde yaptığı soykırımda en az 11 bini çocuk, 7 bin 500’ü kadın olmak üzere 26 bin 422 Filistinliyi katletti, 65 bin 87 kişiyi yaraladı.
Enkaz altında halen on binlerce şehit olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları da dahil olmak üzere bütün sivil altyapı hedef alınarak soykırıma devam ediliyor.

Yorum yapın