Saadet Partisi Reşadiye Belediye Başkan adayı belli oldu

Saadet Partisi Tokat Reşadiye Belediye Başkan adayı Recai Demiryürek olarak belirlendi.
Recai Demiryürek Kimdir?
Recai Demiryürek 1963 yılında Tokat Reşadiye de Dünyaya geldi. İlk , orta ve lise öğrenimini İstanbul Kartal da tamamladı. Askerlik vazifesinden sonra 1994 yerel seçimlerinden itibaren Kartal Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü görevini yaklaşık 10 yıl sürdürdü ve bu süre içinde bir çok sosyal sorumluluk projesine de imza attı.
Sonrasında yine Kartal Belediyesinde başkan danışmanlığı görevini devralan Demiryürek belediyecilik alanındaki tecrübesi ve ilkeli duruşu sebebiyle danışmanlık görevini uzun yıllar devam ettirdi.
Çeşitli mesleki eğitim , kültür ve sosyal yardım alanındaki STK lar da kuruculuk ve yöneticilik yapmıştır. Özellikle ; Tokatlılar Vakfı İstanbul Şubesi Başkanlığı , Türkiye Engelliler Vakfı , Türk Kızılay Derneği , Türk Anneler Derneği , Kartal Eğitim ve yardımlaşma Derneği, Kartal Spor gibi toplumsal kuruluşlarda üyelik ve yöneticilik yapmıştır.
Milli Görüş çerçevesinde aktif siyasetin içerisinde olan Recai Demiryürek 2011 genel seçimlerinde İstanbul 1. bölge millet vekili adayı , 2013 yerel seçimlerinde İstanbul Sancaktepe Belediye Başkan adayı ve 2015 genel seçimlerinde Tokat 2. sıra milletvekili adayı olmuştur.
Demiryürek evli ve üç çocuk babasıdır.

Yorum yapın