Emre Belözoğlu’ndan Fenerbahçe maçı açıklaması

Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Fenerbahçe maçının ardından dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Belözoğlu “Fenerbahçe’nin kendi sahasında son 10 senenin en iyi kadrosuyla üstün oynaması gayet doğal” derken Ferdi Kadıoğlu hakkında övgü dolu sözler sarfetti.
Fenerbahçe, Ankaragücü’nü   2-1 mağlup ederken. Maçta goller; 13. dakikada Tolga Ciğerci’nin penaltısı, 20. ve 32. dakikalarda Cengiz Ünder’den geldi. Fenerbahçe bu galibiyetle puanını 60’a yükselttip liderliğini devam ettirirken Ankaragücü ise 28 puanda kaldı.
Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Fenerbahçe mağlubiyeti sonrası açıklamalarda bulundu.
Ferdi Kadıoğlu’na övgülerde bulunan Belözoğlu, şu sözleri sarf etti:
Net bir şekilde bizden çok daha iyi bir takım vardı karşımızda. Fazla da sözü uzatmadan söylemek lazım. Karşılık verdiğimiz 35 dakika var, istediklerimi yapan bir oyuncu grubu vardı. Fenerbahçe merkezden oynanan toplara baskı yapıyor, kazandığı topları kenara çabuk inen ve bekleriyle delici oynayan bir takım. İki tane üst düzey bekleri var. Ferdi, Avrupa’nın her takımında üst düzey Barcelona, Real Madrid’de dahi oynar.Cengiz Ünder, hakkında da konuşan Belözoğlu, şu ifadeleri kullandı:
Ferdi, Mert gibi oyunculara karşı bu mesafeleri, alanları vermemek üzere plan yapmıştık. 35 dakika bunu oynadık. Ne zaman merkeze oynayıp kaptırdık, ne zaman ki Cengiz’in ayağına gelen topları kapatamadık o zaman momentum oraya geçti. Oyuncularım kendi güçlerince en iyisini yapmaya çalıştılar. Biz doğru oyunu oynamaya gayret edeceğiz. 30-35 dakikalık oyun çalıştığımız oyundu, sonrası net bir şekilde Fenerbahçe’nin üstünlüğüyle geçen bir oyundu.

Yorum yapın