Gübre fiyatlarında çiftçiyi sevindirecek gelişme! İndirimi böyle açıkladı

Gübre fiyatları Türk Lirasındaki değer kaybı ve ekonomik kriz nedeniyle ulaşılamayacak seviyelere çıkmıştı. Anadolu’nun dört bir yanında üretici gübreye nasıl ulaşacağını düşünürken Bucak Ziraat Odası gübre fiyatlarında indirime gitti. Bucak Ziraat Odası Başkanlığı satış mağazasında gübre fiyatlarında indirime gidildi.
ÇİFTÇİYE TAKSİT İMKANI TANIDILARKonuya ilişkin konuşan Bucak Ziraat Odası Bilal Özel, “Çiftçinin gübre kullanımına başladığı dönemlerde fiyatların yukarı yönlü harekete geçmesi kabul edilebilir bir durum değil. Ulusal ölçekte faaliyet gösteren malûm kooperatifimiz yine zam konusunda maalesef geleneğini sürdürmeye devam ederken, sektörün diğer paydaşları onlarla aynı doğrultuda hareket etmekteler.
Güzlük ekimlerin üst gübrelerinde ve yazlık ekimlerin taban gübreleri başta olmak üzere; sebze, meyve, hububat ve diğer tarımsal üretimin temel girdilerine onlar zam yapsın, biz de indirim yapalım. Biz dün olduğu gibi bugün de üreticilerimizin ve tarımsal üretimin destekçisiyiz.
Gücümüzü aldığımız çiftçilerimizin her daim yanında olmaya devam edeceğiz. Adrese teslim ve taksit imkanından yararlanmak için üyelerimizi odamız satış mağazasına bekliyoruz ” dedi.

Yorum yapın