TRT, Şampiyonlar Ligi için 100 milyon Euro teklif verdi iddiasına yetkili kurumdan yalanlama geldi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), “TRT’nin, Şampiyonlar Ligi yayın hakları için 100 milyon avro teklif verdiği” iddiasını yalanladı. Merkez, “Söz konusu yayın hakları için sosyal medya hesaplarında paylaşılan rakamlar gerçeği yansıtmamaktadır” cevabını verdi.
DMM sosyal medya hesabından iddiayla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, TRT’nin, 2024-2027 yılları arasında 3 sezon boyunca UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi yayın haklarını aldığı bildirildi.
TRT’ye atfedilen iddiaların doğru olmadığı ifade edilen açıklamada, şunlar yer aldı:
“Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, ‘TRT, Şampiyonlar Ligi yayın hakları için 100 Milyon Euro teklif vermiş. Bunun yarısı zarar yazar’ iddiası doğru değildir. TRT, 2024-27 yılları arasında 3 sezon boyunca UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Konferans Ligi yayın haklarını almıştır. Söz konusu yayın hakları için sosyal medya hesaplarında paylaşılan rakamlar gerçeği yansıtmamaktadır. Yayın hakları maliyeti, TRT’nin reklam ve üyelik gelirleri gibi ticari girişimleri ile rahatlıkla karşılanabilecek düzeydedir. TRT, Türk futboluna desteğinin bir göstergesi olarak, Türk takımı maçlarını TRT 1 ve TRT Spor kanallarından şifresiz olarak halkımızın hizmetine sunacaktır.”

Yorum yapın