Satışlar tam gaz sürüyor! Devlete ait 73 taşınmaz özelleştiriliyor

Şeker pancarı fabrikaları, tarım alanları, telekomünikasyona hizmetleri derken şimdi de elektrik dağıtım ve iletim şirketleri satışa çıkıyor.
RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDIMevcut iktidar döneminde yapılan özelleştirmeler büyük tepki çekerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası 12 ildeki 73 taşınmazın satılmasına ilişkin karar Resmi Gazetede yayımlandı.
ÇOK SAYIDA TAŞINMAZ ÖZELLEŞTİRİLİYORSöz konusu karara göre, mülkiyeti Maliye Hazinesi adına kayıtlı, Ankara, Aydın, Batman ve Kırklareli’nden 1’er, Edirne’den 3, Mersin’den 4, Adana ve Konya’dan 5’er, Antalya’dan 10, Muğla’dan 12, İstanbul ve İzmir’den 14’er taşınmazın özelleştirilmesine karar verildi.
TEDAŞ VE TEİAŞ’A AİT TAŞINMAZLAR ÖZELLEŞTİRİLECEKMülkiyeti TEDAŞ’a ait İzmir’in Konak ilçesindeki 1 taşınmaz ve TEİAŞ’a ait aynı yerdeki 1 taşınmaz da özelleştirme kapsamına alındı.
31 Aralık 2027’e kadar tamamlanacak olan söz konusu kararda, taşınmazlar satış, kiralama, gelir ortaklığı modeli ve işin gereğine uygun sair hukuki tasarruflar, mülkiyetin gayri ayni haklarının tesisi veya işletme haklarının verilmesi yöntemlerinden biri ya da birkaçının birlikte uygulanmasıyla özelleştirilecek.

Yorum yapın