Ömer Faruk Yazıcı Kimdir?

Ömer Faruk Yazıcı, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yürütmektedir. Saadet Partisi Gençlik Kollarında Genel Başkan Yardımcılığı, Tanıtma Başkanlığı ve Saadet Partisi Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini geçmişte yürüten Ömer Faruk Yazıcı’nın hayatı merak konusu oldu. Peki Ömer Faruk Yazıcı kimdir? Ömer Faruk Yazıcı kaç yaşında? Ömer Faruk Yazıcı hangi okullarda okudur? Ömer Faruk Yazıcı nerelidir? İşte Ömer Faruk Yazıcı hakkında merak edilenler.
ÖMER FARUK YAZICI NERELİDİR?Ömer Faruk Yazıcı aslen Trabzonludur. Yazıcı, 1988 senesinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Liseyi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okuyan Ömer Faruk Yazıcı, yüksek öğrenimini Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde İktisat Bölümünde tamamladı. 
Özel sektörde ve kamu projelerinde çeşitli görevler yürüten Yazıcı, kurucusu olduğu medya ve yapım şirketinde yönetici olarak çalışıyor. 
Daha Lise yıllarından bu yana Milli Görüş Hareketi içerisinde çeşitli görevlerde bulunan Ömer Faruk Yazıcı, son olarak Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yürütüyor. 
2011-2018 seneleri arasında Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Yazıcı ardından sırasıyla Tanıtma Başkanlığı, Ortaöğretim Başkanlığı ve Üniversiteler Başkanlığı görevlerini yerine getirdi.
Takip eden yıllarda Saadet Partisi Gençlik Kollarında Genel Başkan Yardımcılığı ve Tanıtma Başkanlığı yapan Ömer Faruk Yazıcı, 2018-2020 yılları arasında Saadet Partisi Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı yaptı.
6 Kasım 2020 tarihinden bu yana Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Ömer Faruk Yazıcı, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Yorum yapın