Mehmet Satuk Buğra Kavuncu kimdir?

Mehmet Satuk Buğra Kavuncu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Ekrem İmamoğlu ve Murat Kurum’a rakip olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı açıklandı. Peki, Mehmet Satuk Buğra Kavuncu kimdir? Mehmet Satuk Buğra Kavuncu nereli? Mehmet Satuk Buğra Kavuncu kaç yaşında? İşte İYİ Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Satuk Buğra Kavuncu hakkında merak edilenler.
MEHMET SATUK BUĞRA KAVUNCU NERELİDİR? Mehmet Satuk Buğra Kavuncu, 1973 senesinde Ankara’da doğdu. Ankara Çizmeci İlkokulu ve Ankara Atatürk Lisesi’ni okuyan Kavuncu, Ankara Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü’ü bitirdi. Satış, pazarlama ve yatırım konularında kazandığı bilgi deneyimi sayesinde kısa süre içerisinde başarıya ulaştı. 1997 yılında USTA LLP’yi kuran isim, yapı kimyasallarına yaptığı yatırımlarla şirketinin Orta Asya’daki büyümesinde önemli bir rol oynadı. 2008 yılında şirketini başarılı bir şekilde sattıktan sonra, kurumsal dünyada BASF Yapı Kimyasalları Central Asia LLP’nin Genel Müdürü ve ardından 2010 yılına kadar BASF Orta Asya’nın Genel Müdürü olarak önemli görevler üstlendi.
Orta Asya’da bulunduğu süre boyunca Rusça, İngilizce ve Kazakça dillerinde akıcı hale geldi. 2010 yılında BASF Yapı Kimyasalları’nda BDT Ülkeleri Pazar Direktörü olarak İsviçre’ye, 2012-2016 yılları arasında ise BDT Ülkeleri & Türkiye Pazar Direktörü olarak Türkiye’ye yerleşen isim, Ocak 2016’dan 30 Mart 2018’e kadar BASF Türk Kimya’da CEO unvanıyla yürüttüğü kariyerine devam etti. Buradaki kurumsal kariyerinin ardından 5 Nisan 2018 tarihinde İYİ Parti’deki siyasi hayatına başladı. Orhan Kavuncu’nun oğludur.
Son olarak Mehmet Satuk Buğra Kavuncu, İYİ Parti’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak duyuruldu. 

Yorum yapın