Konveksiyonel fırın nedir? Konveksiyonel fırın fiyatları

Konveksiyonel Fırın Nedir?
Konveksiyonel fırınlar ısıyı homojen bir şekilde dağıtarak gıdaların eşit oranda pişmesini sağlayan fırınlardır. Pişirme süresinin daha kısa olması, konveksiyonel fırınların enerji tasarrufu beklentisini de karşılamasını sağlıyor.
Konveksiyonel Fırının Çalışma Prensibi
Elektrikli ya da doğalgazlı konveksiyonel fırın modellerinin iç aksamında fan bulunur. Bu fan ısının iç hazneye eşit şekilde dağılmasını ve dolaşmasını sağlar. Böylece yiyecekler hızlı ve eşit biçimde pişer.
Konveksiyonel Fırınların Avantajları
● En önemli avantajı gıdaların eşit oranda pişmesini sağlamasıdır. Bu sayede karıştırmaya ya da tepsileri çevirmeye gerek kalmıyor.
● Minimum düzeyde enerji kullanması da önemli bir avantajdır. Enerji tasarrufuna önem veren mutfaklarda konvekisyonel fırınların kullanılmasının temel nedenlerinden biri enerji verimliliğidir.
● Hızlı pişirme özelliği, pişme aşamasının kısa zamanda tamamlanmasını sağlar. Yoğun sipariş alınan mutfaklarda bu özellik önemli bir avantajdır.
● Bu arada en iyi konveksiyonel fırın modellerinin Mutbex.com internet sitesinde satışa sunulduğunu ekleyelim. Sitede seçkin markaların fırın modelleri gayet uygun fiyatlarla kullanıma sunuluyor. Bütçe dostu bir alışverişle bu enerji tasarruflu fırınları Mutbex internet sitesinden temin etmek mümkün oluyor.
Konveksiyonel Fırın Modelleri ve Kapasiteler
Konveksiyonel fırınlarda en çok tercih edilen markalardan biri Öztiryakiler oluyor. Bu markanın elektrikli konveksiyonel fırın modelleri 3, 4, 6, 10 ve 16 tepsi kapasiteli olmak üzere farklı kapasite seçenekleri sunuyor. Doğalgazlı modeller ise 6, 10 ve 16 tepsi kapasiteli olarak kullanıma sunuluyor. Geniş kapasite seçeneği sayesinde ihtiyaca yönelik model seçimi yapılabiliyor. Markanın tüm modellerini yakından incelemek isteyenler ise Mutbex.com’a tıklıyor. Bu site üzerinden fırınların uygun fiyatla ve marka tarafından sunulan garanti kapsamında satın alınması mümkün oluyor.
Konveksiyonel Fırın Fiyatları
Hangi markanın hangi fırın modelinin seçildiğine göre fiyatlar değişiyor. Ancak tüm modellerde en uygun fiyatı sunmayı başaran bir internet sitesi var. Bu site Mutbex.com ve hesaplı konveksiyonel fırın fiyatları ile birlikte yüz güldüren ödeme kolaylıkları da tanınıyor. Bütçe konusunda endişe yaşanmadan model seçimi yapmak isteyenler soluğu Mutbex internet sitesinde alıyor.
Konveksiyonel Fırın Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
● Daha önce de değindiğimiz gibi konveksiyonel fırın doğalgazlı ve elektrikli seçeneklerini sunar. Doğalgaz bağlantısı olmayan mutfaklar için elektrikli modeller tercih edilmelidir.
● Tepsi kapasitesine dikkat edilmelidir. Gün içerisinde kaç tepsi yiyecek pişirildiği dikkate alınarak seçim yapılmalıdır.
● Fırının enerji tüketim oranı gözden geçirilmeli ve enerji verimliliği sertifikasının olup olmadığına bakılmalıdır.
● Farklı pişirme modu seçenekleri olmalıdır. Kaç pişirme programının olduğunu da dikkate alarak tercih yapmalısınız.
● Fırının hem kullanımı hem de temizliği kolay olmalıdır.
● Güvenilir bir platformdan sipariş vermeye dikkat etmelisiniz. Markanın orijinal konvekisyonel fırınlarını Mutbex.com’da bulabilirsiniz. Güvenle satın alma işlemi yapabilir ve aynı zamanda pek çok farklı model arasından tercihte bulunabilirsiniz.
● Fırın modelinin ne kadar süre garantili olduğunu da mutlaka gözden geçirmenizi öneririz.
● Son olarak ölçü bilgilerine de bakmalısınız. Ayırdığınız alana uygun ölçülerde olan bir fırın modelini seçin.

Yorum yapın