Kadro dışı bırakılan Abdülkadir Ömür’e talipler artıyor: Gitmek istediği takım belli oldu

Trabzonspor’da son zamanlarda sular durulmuyor.Abdullah Avcı’nın tekrar takımın başına geçmesiyle birlikte hem skor olarak hem de oyunsall anlamda toparlanma gözlenen bormdo mavililerde son dönemlerde işler istediği gibi gitmeyince bu durum sahhaya da yansıdı. Bu doğrultuda Umut Bozok’la birlikte kadro dışı bırakılan Abdülkadir Ömür için pek çok kulüp sıraya girmiş durumda. Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Championship ekibi Hull City Ömür için en ciddi takip konumundayken yetenekli futbolcunun Süper Lig’den de talipleri gün geçtikçe artıyor.
SÜPER LİG’DEN 2 TALİBİ DAHA ÇIKTIBuna göre son olarak Süper Lig’den Başakşehir ve Pendikspor da milli futbolcu için devreye girdi.
TEKLİFLER NE KADAR?Hull City’nin bonservisine 3,5 milyon Euro teklif ettiği Abdülkadir Ömür için iki kulüp de bordo-mavililerle masaya oturdu. Habertürk’ten Çağatay Çelik’in haberine göre iki kulübün Abdülkadir için yaptığı teklifler ise 5 milyon Euro.
YURT DIŞI FİKRİNE SICAK BAKIYORYıllar önce Manchester City’nin resmi teklif yaptığı Abdülkadir Ömür’ün gönlü İngiltere’den yana. Yurt dışına çıkma fırsatını bir kez daha kaçırmak istemeyen milli futbolcu, Hull City’de oynamak isterken Trabzonspor ise Başakşehir ve Pendikspor’un tekliflerini daha cazip buluyor.
HOCA İLE GÖRÜŞTÜAbdülkadir Ömür’ün Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile özel olarak görüştüğü de öğrenildi. 24 yaşındaki yıldızın Avcı ile yaptığı görüşmede ayrılık talebini ilettiği belirtildi.
“YÖNETİM KURULUYLA İSTİŞARE İÇİNDE ALINAN BİR KARARDI”Bordo-mavililerin teknik direktörü Abdullah Avcı geçen günlerde yaptığı açıklamada “Abdülkadir ve Umut sebebini bilmediğim bir şekilde aramızda yoktu. Kulübümüz açıklama yapar” ifadelerini kullanırken Galatasaray derbisi öncesinde ise “Onun lakabı ‘Ömür Avcı’. Kulübün içinde böyle denir. İnsan kaybetmek, oyuncu kaybetmek çok kolay. Aslında alınan bu karar Ömür’ü kazanmak için alınan bir karardır. Yönetim kuruluyla istişare içinde alınan bir karardı” ifadelerini kullandı.

Yorum yapın