Yaşar Koçak kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama ve görevden alma kararlarına göre, Türkiye genelinde birçok ilde Milli Eğitim Müdürü değişiklikleri yaşandı. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine, Adana İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak atandı. Peki Yaşar Koçak kimdir? Yaşar Koçak nereli? 
YAŞAR KOÇAK NERELİDİR?Yaşar Koçak, 20 Mart 1966 tarihinde Çorum’un Mecitözü ilçesinde doğdu.
İlk ve orta öğrenimini Çorum’da tamamladıktan sonra, 1999 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Ana Bilim Dalı’ndan mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini 2001 yılında tamamladı. Halen Gazi Üniversitesi’nde doktora öğrenimine devam etmektedir.
Eğitim kariyerine 1986 yılında Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde öğretmen olarak başlayan Yaşar Koçak, Millî Eğitim Bakanlığı’nın çeşitli birimlerinde öğretmen, müdür yardımcısı, okul müdürü, şube müdürü, il millî eğitim müdürü, daire başkanı ve genel müdür olarak görev yaptı.
MEB’de yönetici ve eğitici olarak uzun dönem görev yapan Yaşar Koçak’ın çeşitli gazete ve dergilerde eğitime dair yazıları bulunmaktadır.
Ekim 2021’den itibaren Adana İl Millî Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Yaşar Koçak, 9 Ağustos 2023 tarihinden itibaren Ankara İl Millî Eğitim Müdürü olarak atanmıştır.
Koçak, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorum yapın