O üründe plastik çıktı! Kent Gıda o çikolatayı toplatıyor

Kent Gıda, Türkiye’de satışını gerçekleştirdiği Toblerone çikolata için geri çağırma kararı aldı.
Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Toblerone Sütlü 100 gr. ürünümüzde yabancı plastik madde bulaşına yol açan münferit bir olay yaşandığı bilgisi teyit edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.
Şirket, söz konusu ürünün İsviçre’den ithal edildiğini ve geri çağırmanın sadece belirli bir lotu etkilediğini belirtti. Ayrıca, geri çağırma işleminin diğer Mondelez International veya Toblerone ürünlerini etkilemediği vurgulandı.
Kent Gıda, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
Kent Gıda Maddeleri Sanayii ve Ticaret A.Ş. olarak tüketicilerimizin güvenliği ve ürünlerimizin kalitesi en büyük önceliğimizdir.”Birkaç tüketicimizden gelen şikâyet doğrultusunda İsviçre’de bulunan üretim tesisi ile temas ederek inceleme ve kalite araştırması yapılması talep edilmiştir. Yapılan inceleme ve kalite araştırması sonucunda aşağıda bilgileri bulunan OOY4033553 lot numaralı Toblerone Sütlü 100 gr. ürünümüzde yabancı plastik madde bulaşına yol açan münferit bir olay yaşandığı bilgisi teyit edilmiştir. Bulaşın kaynağının belirlendiğini ve tekrar oluşmasını önleyecek düzeltici önlemlerin derhal alındığı belirtmek isteriz.”Öte yandan şirket tarafından yapılan ek açıklamada, geri çağırmanın diğer Mondelez International veya Toblerone ürünlerini etkilemediği ifade edildi. Kent Gıda, ”Halihazırda tüm müşterilerimizden ve bayilerimizden söz konusu lot bilgili ürünleri geri çağırdığımızı, imha etmek üzere topladığımızı, ilgili kamu kurumları ile iletişime geçtiğimizi bildiririz” ifadeleri kullanıldı.

Yorum yapın