Küba Devlet Başkanı Miguel Díaz Canel: Kübalılar için Filistin, sevgi dolu kardeş bir ülkedir!

İşgalci İsrail güçlerinin Filistin halkına yönelik Gazze Şeridi’nde gerçekleştirdiği soykırıma sessiz kalmayan  Küba  Devlet Başkanı Miguel Diaz Canel, X sosyal medya platformu üzerinden tepki gösterdi.
“KÜBALILAR İÇİN FİLİSTİN, KARDEŞ BİR ÜLKEDİR”Sosyal medya hesabından Küba ve Filistin bayraklarını yana yana paylaşan Küba Devlet Başkanı Canel yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:
“Kübalılar için Filistin, sevgi dolu kardeş bir ülkedir. Onların haklı davası devrim tarafından daima savunuldu. Son zamanlardaki bu kadar acı, bu kadar vahşet insanlık için utançtır. Özgür Filistin Devletine olan bağlılığımızı yineliyoruz.””DÜNYA SOYKIRIMA KARŞI HAREKETE GEÇMELİDİR”Geçtiğimiz 29 Aralık’ta işgalci İsrail’in Gazze Şeridinde sergilediği insanlık dışı tavır ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Canel; “Dünyanın soykırıma karşı harekete geçmesi acildir. Filistin halkına yapılan şiddet ancak Nazilerin IIGM’deki Yahudilere yaptıklarıyla kıyaslanabilir. Bu duruma maruz kalmış bir halkın, başka bir yerde bunu yapmış olması zalimce bir çelişkidir” şeklinde konuşmuştu.

Yorum yapın