TBMM’de teröre karşı ortak tezkere

Haber: TBMM BürosuSon dönemde yaşanan terör saldırıları sonrası Türkiye Büyük Millet Meclisi, ortak bir karara imza attı. TBMM Başkanı tezkeresi olarak Genel Kurul’a gelen metine Saadet Partisi, AK Parti, MHP, İyi Parti, CHP grupları destek verdi.
TBMM Genel Kurulunun terör gündemli toplantısının sonunda, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un imzasını taşıyan tezkere okundu. Tezkerede, Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024’te bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada, 9 kahraman asker Piyade Üsteğmen Gökhan Delen, Piyade Uzman çavuşlar Serkan Sayın, Ahmet Köroğlu ve Hakan Gün, Piyade Sözleşmeli erler Kemal Batur, Müslüm Özdemir ve Emrullah Gülmez, İstihkâm Sözleşmeli erler Murat Atar ve Muhammed Tunahan Evcin’in vatan aşkıyla şehadet şerbetini içtikleri belirtildi.
“ŞEHİTLER, MEMLEKETİN GURURU”Şehitlerin herkesin evladı ve bu memleketin gururu olduğu vurgulanan tezkerede, Gazi Meclis’in, şehitlere Allah’tan rahmet, millete ve şehitlerin kederli ailelerine başsağlığı, saldırıda yaralanan kahraman askerlere acil şifalar dilediği bildirildi.
“TÜM DÜNYAYA İLAN EDİYORUZ”Tezkerede teröre ve destekçilerine karşı şu ifadeler yer aldı:
“Bu menfur terör saldırısını gerçekleştirenler bunun karşılığını kuşkusuz ki ağır bedellerle ödemişlerdir ve ödemeye devam edeceklerdir. Terör hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır. Türk milletinin teröre asla boyun eğmeyeceğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğine tehdit oluşturan başta PKK/YPG/PYD ve DEAŞ olmak üzere tüm terör örgütleriyle içeride ve dışarıda kararlılıkla mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu tüm dünyaya ilan ediyoruz. Kendi başkentlerinde Türkiye’yi hedef alan terör örgütlerinin propaganda araçlarına, elebaşlarının barınmasına, finans, eleman ve silah teminine sessiz kalan ve hatta destek olan devletlerin terörle mücadelede samimiyetlerini de sorguluyor, çifte standartlı yaklaşımlarını sona erdirmeleri gerektiğini bir kez daha önemle hatırlatıyoruz.
“MÜCADELEMİZ TAVİZSİZ SÜRECEKTİR”Başta komşu ülkeler olmak üzere diğer ülke parlamentoları ve uluslararası kuruluşlardan Türkiye’ye yönelik terör eylemlerine karşı net ve tavizsiz bir tutum sergilemelerini beklemekteyiz. Bütün dünya bilmelidir ki; son terörist etkisiz hale getirilinceye, terör kaynağında kurutuluncaya ve terörün arkasındaki tüm destekler ortadan kaldırılıncaya kadar mücadelemiz tavizsiz bir şekilde sürecektir. Milli iradenin tecelligâhı olan Gazi Meclisimiz bu sürecin yakından takipçisi olmaya devam edecektir.”

Yorum yapın