10 il için sarı kodlu uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan değerlendirmelere göre, ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olup ( Sakarya ve Bilecik hariç) Marmara, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz ile Adıyaman ve Bolu ile Ankara’nın kuzey, Çankırı’nın batı çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlar bekleniliyor.
ÇIĞ VE SİSE KARŞI DİKKATLİ OLUN Kuzey, İç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis görüleceği belirtilirken, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesine karşı dikkatli olunması çağrısında bulunuldu.
SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN ÜZERİNE ÇIKACAKÖte yandan hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve doğu bölgelerde artmaya devam ederek mevsim normallerinin 5-8 derece üzerinde seyredeceği ifade edildi.
RÜZGARIN HIZI 80 KM’Yİ BULABİLİRRüzgarın genellikle güneyli, yurdun güneydoğu kesimlerinde kuzeyli yönlerden hafif, yer yer orta kuvvette, Marmara Bölgesi ve Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) eseceği belirtildi
10 İL İÇİN SARI KODLU UYARIÖzellikle Marmara Bölgesi ve Ege kıyılarında kuvvetli rüzgar beklendiğinden olumsuzluklara karşı dikkatli olunması öneriliyor. Bu nedenle Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova illerine sarı kodlu uyarı yapıldı.

Yorum yapın